Ankara polisinden DHF üyesine tehdit ve taciz

Son günlerde sıklığı giderek artan tehdit ve tacizlerin bir örneği de Ankara’da yaşandı. DHF Ankara örgütlülüğü, bir basın açıklaması yaparak polisin tehdit ve tacizlerini protesto etti

 ANKARA (18.02.2015) – Her geçen gün artan polis terörü devrimci-demokratlara tacizlerle, tehditlerle ve fiili bir şekilde saldırmaya devam ediyor. Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) üyeleri de son dönemde sık sık bu saldırılara maruz kaldılar. Bir DHF üyesinin polis tarafından defalarca aranarak taciz ve tehdit edilmesi üzerine Ankara DHF örgütlülüğü bu saldırılara yönelik basın açıklaması gerçekleştirdi.

Daha önce İstanbul, İzmir, Kayseri, Dersim ve birçok ilde DHF üye ve taraftarlarına yönelik polis tacizi bugünde Ankara’da yaşandı. DHF üyesi Rojda Sultan Palancı polis olduğunu söyleyen bir numara tarafından aranarak tehdit edildi. Arkadaşımızın telefonu kapatarak cevaplamaması üzerine polis defalarca arayarak tacizini sürdü.

 Ankara DHF örgütlülüğünden basın açıklaması

Ankara DHF örgütlülüğü olay üzerine Yüksel Caddesi’nde basın açıklaması gerçekleşti. Devrimci-demokrat kurumlarında destek verdiği basın açıklaması ‘Bugün yoldaşımızı defalarca telefonla arayıp taciz ve tehdit etme cüretiyle gerici, faşist yöntemlere başvuranlar bilsinler ki demokratik haklar mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Tüm bu katliamların, baskı ve zulümlerin, tehdit ve tacizlerin karşında demokratik haklar mücadelemizi büyüteceğiz’  sözleriyle bitirildi.

Önceki İçerikSancı yayın hayatına başlıyor!
Sonraki İçerikOvacıklı kadınlar Özgecan için sokakta (foto haber)