Amed’de 2 genç polis tarafından katledildi

Amed’in Sur ilçesinde süren devlet terörünü protesto etmek için, Amed’de halk bugün hayatı durdurdu ve sokaklara döküldü. Polis, protesto eylemlerine saldırdı, 2 kişi polis tarafından katledildi

HABER MERKEZİ (14.12.2015) – Amed’in Sur ilçesinde süren devlet terörünü protesto etmek için, Amed’de halk bugün hayatı durdurdu ve sokaklara döküldü. Polis, protesto eylemlerine saldırdı, 2 kişi polis tarafından katledildi.

Bağlar ilçesine bağlı Kaynartepe Mahallesi’nde, özel harekatçılar Şerdıl Cengiz (21), Şiyar Salman (18), Engin Kayar ve soyadı öğrenilemeyen Şaban isimli gençlerin üzerine ateş açtı.

Açılan ateşte dört genç de vücutlarının çeşitli erlerine isabet eden kurşunlarla yaralandı. Yaralanan gençler, Bağlar Özel Hastanesi’ne kaldırıldı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Şerdıl Cengiz (21) ve Şiyar Salman (18) isimli gençler yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yaralanan diğer iki genç ise yapılan ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. 

 

Önceki İçerikDiyarbakır Sur için ayakta
Sonraki İçerikAmed’de katledilen gençleri on binler sonsuzluğa uğurladı