Alibeyköy’de yozlaşmaya karşı yürüyüş

Aralarında Demokratik Haklar Federasyonu (DHF)’un da olduğu Karadolap Halk İnisiyatifi, uyuşturucuya, çeteleşmeye ve yozlaşmaya karşı yürüyüş düzenledi

İSTANBUL (15.07.2014)- 13 Temmuz günü saat 21.00’de Alibeyköy SayaYokuşu’nda uyuşturucuya,yozlaşmaya ve çeteleşmeye karşı aralarında Demokratik Haklar Federasyonu (DHF)’nun da olduğu, Karadolap Halk İnisiyatifi’nin düzenlediği yürüyüşte kitlesel katılımla gerçekleştirildi. 
Son zamanlarda Saya Yokuşu’nda burjuva kültürünün parçası olan uyuşturucu ve çeteleşmeye karşı, devrimci kültürü yaymanın  gerekliliği açıktır. Mahalle halkı yozlaşmaya karşı mücadelede kararlı olduğunu vurguladı.

‘Mahalle halkı kayıtsız kalmadı’

Kitle bu eylemin bir başlangıç olduğunu ve son olmayacağını belirterek mücadeleye daha sıkı sarılıp bu sorunun karşı mücadeleyi sürdüreceklerini açıkladı. 
Yürüyüş esnasında halk kitleye, evlerinin balkonundan ıslık, alkış ve zılgıtlarla destek verirken, esnaflarla yoldan geçmekte olan araçlar klakson (korna) çalarak destek verdi.

‘Karadolap uyuma mahallene sahip çık’

Yürüyüş sırasında kitle, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiçbirimiz” , “Örgütlü bir halkı hiçbir kuvvet yenemez” sloganlarını attı. 

‘Biz buradayız ve burada olacağız’

Yürüyüşün ardından yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Bu yürüyüşü gerçekleştirirken amacımız biz buradayız ve burada olacağız demekti. Bundan sonra da devam edeceğiz ve daha çok kitleselleşeceğiz. Sadece yürüyüşle kalmayacağız, uyuşturucuya,yozlaşmaya ve çeteleşmeye karşı ne gerekiyorsa sonuna kadar yapacağız”

 

Önceki İçerikİsrail’in Gazze’de yaptığı katliamın bilançosu 165
Sonraki İçerikDersim’de Pembelik Barajı’na karşı mücadele sürüyor