ADGH’den Rojava’ya ilişkin açıklama

Avrupa Demokratik Gençlik Hareketi (ADGH) Rovaja, Kobane ve Şengal’de yaşananlarla ilgili “Emperyalistlerin yarattığı vahşi IŞİD çetelerinin zulmüne ve bu kirli savaşa ortak olma, kendi kurtuluş mücadelene sarıl” başlığını taşıyan açıklama yayınladı

HABER MERKEZİ (19-09-2014)- “Sistemini, halkları birbirine kırdırdığı savaşlarla ayakta tutan emperyalizmin, faşist T.C devleti gibi tüm gerici güçler üzerinden yetiştirdiği ve beslemeye devam ettiği IŞİD barbarlığı kana doymuyor. Bu kana susamış örgütün geçtiğimiz Haziran ayında Musul’a gerçekleştirdiği saldırıları ve katliamları, Kürt Özgürlük hareketinin merkezlerinden Kobani, Zumar, Şengal ve Maxmur’la devam etti-ediyor. İslami kurallara göre bir düzen ve cennet vaatleriyle kan dökmeye devam eden örgütün bugüne kadar yaptığı vahşi saldırılarında, “dinsiz-kâfir” olarak tanımladığı ve bugüne kadar defalarca kıyımlardan geçirilen binlerce Ezidi-Kürt-Alevi halkından insan katledildi, göçe zorlandı, kaçış yollarında çoğu çocuk binlercesi susuzluktan ve açlıktan hayatını kaybetti, binlerce kadın kaçırılıp tecavüze uğradı, satıldı.

Ortadoğu’daki zenginliklerin sömürülmesi için halkları birbirine düşürerek katleden, savaşlar çıkaran ve Kürtlerin Rojava’daki kazanımlarına tahammül etmeyip, IŞİD katillerini faşist Türk devleti üzerinden Rojava’ya-Güney Kürdistan’a saldırtan ABD ve Batılı emperyalist devletler şimdi de kendi yetiştirdikleri IŞİD’le “mücadele” planları kurmaktalar. Sistemlerini bugüne kadar sömürüyle, baskıyla ve savaşlarla sürdürenlerin “savaş karşıtlığı-demokrasi-barış-çözüm-insan hakları” dedikleri şeylerin, ezilen halkar için daha fazla kan ve acıdan başka bir şey olmadığını tarihsel deneyimlerimiz bize defalarca göstermiştir.

Özellikle Türkiye-Kuzey Kürdistan ve Avrupa’dan ezilen ulus ve inançlara mensup yoksul gençleri, kirli savaşına katmayı hedefleyen IŞİD’in bu gençleri türlü yollarla ve vaatlerle kandırdığı da bilinmektedir. Ezilen inanç ve uluslara mensup yoksul halk gençliği, emperyalist devletlerin yetiştirdiği IŞİD gibi gerici vahşi çetelere ve bu kirli savaşa ortak olmamalıdır. Çünkü bu savaş biz yoksul ve ezilen halk gençliğinin savaşı değildir. Biz ezilen halk gençliğinin gerçek mücadelesi, tam da bu kanlı düzene karşı, din, dil, ırk, cins ayrımı gözetmeden bütün insanlığın eşit ve özgür bir dünyada yaşama mücadelesini yükseltmek olmalıdır.

Emperyalistlerin yarattığı vahşi IŞİD çetelerinin zulmüne ve bu kirli savaşa ortak olmayalım!

Her dinden ve ulustan ezilen dünya halklarının eşitlik ve özgürlüğü için, bütün savaşların yaratıcısı Emperyalist-kapitalist sisteme karşı mücadelemizi bulunduğumuz her alanda yükseltelim.

Emperyalist sömürü sisteminin kirli savaşlarına son, ezilen dünya halklarına özgürlük!

Başka Bir Dünya Mümkün!”

 

 

Önceki İçerikDHF’den Sarıgazi Halk Festivali’ne çağrı
Sonraki İçerikSınırda polis ve askerler halka saldırdı