Adana’da üniversitelilere faşist saldırı

DGH’ninde destekleyici olarak arasında bulunduğu Adana Çukurova Üniversitesi’nde Kobanê’ye yönelik IŞİD saldırılarını ve AKP iktidarının çetelere destek vermesini protesto etmek isteyen öğrencilere polis ve sivil faşistler tarafından saldırı düzenlendi

ADANA (14.10.2014)- Adana Çukurova Üniversitesi’nde Kobanê’ye yönelik IŞİD saldırılarını ve AKP iktidarının çetelere destek vermesini protesto etmek için yürüyen devrimci-demokrak-yurtsever öğrencilere sivil faşistler saldırdı. Eyleme, Demokratik Gençlik Hareketi (DGH) Üye ve taraftarıda destekleyici olarak katıldı

Sabahın erken saatlerinde okul içinde saldırı hazırlığı yapan sivil faşist ve polisler, devrimci-demokrat-yurtsever öğrenciler yürüyüş sırasında yemekhane önüne geldiğinde sivil faşist ve polisin saldırısına  uğradı. Faşist saldırıları püskürten öğrenciler yürüyüşlerine devam etti.

Kampüs içindeki eylemin ardından şehir merkezine yürümek isteyen öğrencilere polis çıkışında polis saldırdır.

YADİM binası işgal edildi

Polis saldırısına tepki gösteren öğrenciler rektörlük binasına doğru yürüyüşe geçti. Rektörlük binasına yürüyen üniversitelilere polis yeniden saldırması üzerine öğrenciler Yabancı Dil Merkezi (YADİM) binasına çekildi. Bina içerisindeki üniversiteliler ve akademisyenler polis saldırısına uğrayan öğrencilere destek verdi. YADİM’de dersler iptal edildi.

Kobane direnisini selamlayarak fakulte kapisina “Zilanlardan Arine Kobanê direnişini selamlıyoruz” pankartı astılar . İşgali saat 15.00’de bitiren ögrenciler fakulteden R1’e yürüyen öğrenciler “Kobanê IŞİD’e mezar olacak” , “Diren Kobane Çukurova seninle” , “Jin jiyan Azadi” , “Katil IŞİD işbrlikçi AKP” sloganlariyla eylem sona erdi.

 

Önceki İçerikMKP’den Merkezi Emek Seferberliği’ne katılım çağrısı
Sonraki İçerikAzadiya Welat gazetesi çalışanı Kadri Bağdu katledildi