Adana’da coşkulu konser

Adana’da Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde DHF Adana Örgütlülüğü tarafından konser düzenlendi. Konsere HDP Milletvekili adayı Rıdvan Turan’da katılırken, konserin düzenlendiği salon tamamen doldu

ADANA (26.04.2015 )- Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) Adana Örgütlülüğü tarafından ‘And olsun ki milyonların korosuyla haykıracağız türkülerimizi’ şiarıyla başlattığı konser çalışmasını coşkulu bir şekilde sonlandırdı.

Adana Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlik devrim, demokrasi ve komünizm yolunda yitirdiklerimiz için 1 dakikalık saydı duruşuyla başladı. Daha sonrasında, DHF Adana temsilcisi konuşma yaptı. Yaptığı konuşmada, 100. Yıl dönümünde 24 Nisan Ermeni Soykırımı lanetlemek için unutturulmaya çalışılan ve inkâr edilmeye çalışılan bu soykırım meselesinin hesabını sormak biz devrimcilerin önünde büyük bir görev olduğunu vurguladı. Konuşmasını, Türkiye- Kuzey Kürdistan’da ve Ortadoğu da gerçekleşen saldırılara karşı örgütlü mücadele ve 1 Mayıs’ta alanlarda olma çağrısı yaptı. Konuşmasının ardından, YÇKM bünyesinde faaliyet yürüten ve adının her alanda ikincil pozisyonda bırakıldığı, yok sayıldığı toplumumuzda kadınların sesine sanat cephesinden ses katan Grup Alamor sahne aldı.

Grup Alamor’un ardından sahneye, halkların,  işçi ve emekçilerin, LGBTTİ bireylerin, kadınların ve gençlerin, bütün inanç gruplarının ezilen bütün kesimlerin bugüne kadar verdikleri ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasal tüm mücadeleleri kendi mücadelesi gören ve bu şiarla ezilen bütün kesimler olarak “Bizler Meclis’e” diyen Halkların Demokratik Partisi Adana milletvekili adayı Rıdvan Turan konuşma yaptı. Rıdvan Turan, konuşmasında HDP’de yer alan devrimci değerleri üzerinde durdu. Ülkede ve Ortadoğu’da yaşanan bir bütün faşist saldırılara karışı bileşik mücadele çağrısında bulundu.

Rıdvan Turan’ın konuşmasının ardından Grup Munzur sahneye çıktı. Grup Munzur  türküleriyle kitleyi coştururken, konser çekilen halaylarla ve sloganlarla sonlandırıldı.

 

Önceki İçerikDHF’den Okmeydanı’nda seçim gündemli toplantı
Sonraki İçerikMetal işçisi eylemini Kent Meydanı’na taşıdı