23 Ekim’de Çağlayan’a, DHF’li devrimcileri sahiplenmeye!

 ‘Fikirlerimiz ve mücadelemiz aciz hücrelerinize sığmayacak kadar direngen ve meşrudur’

Mayıs ayında devletin düzmece iddialarla gerçekleştirdiği baskınlarda gözaltı ve tutuklama terörüne maruz kalan DHF’lilerin ilk mahkemesi 23 Ekim’de Çağlayan Adliyesi’nde yapılacaktır. DHF, DKH ve DGH bir açıklama yaparak tüm halkı mahkemeye ve halkın haklı kavgasını sahiplenmeye çağırdı

 HABER MERKEZİ (21.09.2015)-İktidar olduğu günden beri kendi çıkarları doğrultusunda faşist yüzünü demokrasi safsatalarıyla maskeleyen AKP iktidarı bugün maskesini bir kez daha düşürdü. Artık talanını da, hırsızlığını da, katliamlarını da açıktan yürüten AKP iktidarı toplumun dinamik güçlerini de engellemek için topuyla tüfeğiyle, zindanlarıyla saldırmaktan geri durmuyor. Suruç’ta 33 genci katleden devlet ve gerici yapılanmaları, 10 Ekim’de Ankara’da büyük bir katliam gerçekleştirerek 100’ün üstünde insanı katletti. Katil kim diye soranlara bir kez daha haykırıyoruz: Katil devletin yani AKP iktidarının ta kendisidir!

 Ve her zaman olduğu gibi katliamdan sorumlu olanları değil aksine katliamı protesto edenlere saldırmayı gelenek ve politika haline getiren AKP iktidarı demokratik hak mücadelesi yürüten devrimci, demokrat ve yurtsever kamuoyunu da saldırılarıyla, gözaltı ve tutuklamalarıyla sindirmeye ve susturmaya çalışıyor. 27 Mayıs Günü Demokratik Haklar Federasyonu ve bileşenleri Demokratik Gençlik Hareketi, Demokratik Kadın Hareketi ile Halkın Günlüğü Gazetesi çalışanlarına dönük ‘MKP’ye operasyon’ adı altında siyasi polisin gerçekleştirdiği ev baskınları bu saldırı ve sindirme politikalarının bir sonucudur. Ev baskınları sonucunda gözaltına alınan 9’u tutuklu yargılanmak üzere 36 yoldaşımız hakkında ‘örgüt üyeliği suçlamasıyla’ dava açılmıştır.

 Yoldaşlarımızın ‘suçu’ nedir?

Yoldaşlarımızın ‘suçu’, 15 yaşında ekmek almaya giderken devletin gözü dönmüş polisleri tarafından katledilen Berkin Elvan’ın cenaze törenine katılmaktır,

Yoldaşlarımızın ‘suçu’, AKP iktidarının resmi bayram ilan ettiği 1 Mayıs’a katılmaktır,

Yoldaşlarımızın ‘suçu’, işkencehanelerde katledilen komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişini protesto etmektir,

Yoldaşlarımızın ‘suçu’, kadın katliamlarını, doğa talanını, hırsızlığı, yolsuzluğu protesto etmektir.

 Evet, ortada bir suçlu var ancak bu suçlu saldırılara karşı meşru ve demokratik mücadele yürüten bizler değil aksine yoldaşlarımızı, bizleri uydurmaca ve hayal ürünü fezlekelerle  zorla tecrit eden faşist- terörist devletin ta kendisidir!

Bizler esas teröristlere karşı mücadelemizi zaferle taçlandırmadıkça demokratik haklar mücadelemizden ve Demokratik Haklar Federasyonu olan örgütlü gücümüzden vazgeçmeyeceğiz. Fikirlerimiz ve mücadelemiz aciz hücrelerinize sığmayacak kadar direngen ve meşrudur.

 Bu doğrultu da tüm halkımızı 23 Ekim’de yapılacak olan mahkemeye, Demokratik Haklar Federasyonu’nu ve yoldaşlarını sahiplenmeye davet ediyoruz.

 Tarih: 23 Ekim 2015 Cuma

Yer: Çağlayan Adliyesi Saat: 09.00

 

 

Önceki İçerikBarış Siyaseti Üzerine
Sonraki İçerikSancı yeni sayısı ile raflarda!