‘1 Mayıs’ta Taksim’deyiz’

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, konfederasyon genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlayacaklarını açıkladı

HABER MERKEZİ (16.04.2013)- DİSK Genel Başkanı Kani Beko bugün DİSK Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlayacaklarını açıkladı.

Basın toplantısına DİSK Genel Başkanı Kani Beko, DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ile yönetim kurulu üyeleri Celal Ovat, Alaaddin Sarı ve Muzaffer Subaşı katıldı.

Beko 1 Mayıs’la ilgili yaptığı açıklamada, “Birliğin, dayanışmanın, mücadelenin, umudun ve direnmenin adıdır 1 Mayıs. Sömürünün, savaşın, ırkçılığın ve gericiliğin kalesi taşeron cumhuriyetine karşı alanlardayız” diyerek bütün işçi ve emekçilerle 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlayacaklarını açıkladı. DİSK Genel Başkanı Beko, 1 Mayıs’ı kardeş sendikalar ve meslek örgütleriyle birlikte, en geniş katılımın örgütlendiği bir birlikteliği yaratarak kutlamak istediklerini ifade etti.

“Taksim verilmediği durumda ne yapacaksınız?” şeklinde sorulan soruya Beko, “Biz her halükarda, bütün güçlerimizle,kardeş sendikalarımızla birlikte Taksim’de olacağız” yanıtını verdi. DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu ise yürüyüş güzergahını önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını söyledi.

KESK de bugün internet sitesinden yaptığı açıklamada, 1 Mayıs’ı başta İstanbul Taksim olmak üzere tüm yurtta alanlarda kutlayacaklarını ifade etti.

 

 

 

Önceki İçerik‘Demiryolu halkındır satılamaz’
Sonraki İçerikİstanbul Üniversitesi’nde faşist saldırılara protesto