“YÖK gericiliğine karşı örgütlü mücadelemizi yükseltelim”

Demokratik Gençlik Hareketi (DGH) YÖK‘ün kuruluşunun 32. Yılı vesileyle 3 Kasım ‘13’te YÇKM’de bir etkinlik gerçekleştirecek

HABER MERKEZİ (20.10.2013)- Demokratik Gençlik Hareketi 3 Kasım 2013’te Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi (YÇKM)’nde Grup Munzur, YÇKM tiyatro atölyesi ve DGH temsilcilerinin katılacağı bir etkinlik gerçekleştiriyor. DGH’nin  “YÖK gericiliğine karşı örgütlü mücadelemizi yükseltelim” şiarıyla örgütlediği etkinlik için yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verildi

“Dünden bugüne sömürü ve zulüm kaynağı egemen sistemin, eğitim üzerindeki baskı aracı olan YÖK‘ün kuruluşunun 32. yılına yaklaşmaktayız.

Egemenler  halk üzerinde baskı kurmak için uyguladığı  12 eylül kararlarının sonucu olan YÖK, mevcut eğitim sistemini tamamen gerici bir kimliğe büründürerek eğitimi ağaların patronların çıkarlarını koruyan kurumlar haline getirmiştir. Geçmiş dönemlerde egemenlerin ihtiyaçlarını karşılayan bu yönlü akademisyen bilim insanı yetiştiren eğitim kurumları, günümüzde de üzerlerine aldıkları misyonu layıkıyla yerine getirmektedirler. Egemen sistemin yaratmak istediği öğrenci tipolojisi YÖK’ ün kurulmasıyla yoz kültürün, apolitik, asosyal yaşamın üretildiği ve aşılandığı mekanizmalar haline gelmiştir.

Kelepçelenen, tecritte maruz kalan, geleceği ellerinden alınan gençliğin haklı mücadelesini sahiplenmek bugün daha büyük bir önem arz ediyor. Halk gençliğini, gerici-faşist saldırılara karşı durarak geleceğini sahiplenmeye çağırıyoruz. Bu minvalde gerçekleştireceğimiz etkinliğimize tüm halk gençliği davetlidir.”

Program:
Grup Munzur
YÇKM tiyatro atölyesi

Konuşmacılar:
DGH temsilcisi
DGH lise temsilcisi

Yer:
Yüz Çiçek Açsın Kültür Merkezi
Tarih:03 Kasım 2013/Pazar
Saat:16:00

Önceki İçerikODTÜ eylemine polis saldırısı
Sonraki İçerikFaşizmin mahkemesinde hukuk komedyası