TRT, Gezi direnişini destekleyen çalışanlarını hedef aldı

TRT Genel Müdürlüğü, Gezi Parkı Direnişi sürecinde, twitter’da mesajlar paylaştıkları için  haklarında soruşturma açılan 15 TRT çalışanıyla ilgili, yazılı bir açıklama yaptı. Çalışanlarını hedef gösteren TRT Genel Müdürlüğü, ‘fikri açıklama adı altında suç işleyen personele soruşturma açıldığını’ iddia ederek AKP iktidarının güdümünde yayın yapan bir kuruluş olduğunu bir kez daha göstermiş oldu

HABER MERKEZİ (16.10.2013)- Gezi direnişi sırasında twitter’da, direnişi destekleyen mesajları nedeniyle haklarında soruşturma açılan 15 TRT çalışanı hakkında, TRT Genel Müdürlüğü tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada çalışanlarını hedef gösteren Genel Müdürlük, fikri açıklama adı altında suç işleyen personele soruşturma açıldığını’ ve ‘kamu çalışanlarının yayın yoluyla hakaret ve provokasyon yapamayacağını ve şiddeti özendiremeyeceğini’ iddia ederek ifade özgürlüğünü kullanan çalışanları hedef gösterdi.

AKP’nin güdümünde yayıncılık anlayışı soruşturmayı getirdi

TRT çalışanlarının kanuni sorumlulukları olduğunu söyleyen TRT Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada, bazı basın yayın organlarında ‘TRT’de Gezi kıyımı’ başlıklı haberlerin yayınlandığı ifade edildi. Twitter’dan açıklamalar yapan çalışanlarına çizdiği belirli çerçeveler dışında yaşam hakkı tanımayan TRT, “Fikrini açıklayanı değil fikri açıklama adı altında suç işleyen 15 personeline soruşturma açmıştır” diyerek AKP iktidarının güdümünde yayın yapan bir yayın kuruluşu olduğunu bir kez daha bütün kamuoyuna tescillemiş oldu.  
 

Önceki İçerikİHD Gülsuyu’ndaki inceleme raporunu açıkladı
Sonraki İçerik“Berkin Elvan yalnız değildir”