Taksim Dayanışması’ndan 31 Mayıs’a çağrı

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF)’nunda bileşeni olduğuı Taksim Dayanışması yatığı açıklamada Türkiye-Kuzey Kürdistan halklarını 31 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nda olmaya çağırdı

HABER MERKEZİ (28.05.2014)- Demokratik Haklar Federasyonu (DHF)’nunda bileşeni olduğuı Taksim Dayanışması, Gezi Ayaklanması’nın yıl dönümü nedeniyle TMMOB Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Karaköy Binası’nda basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Türkiye-Kuzey Kürdistan halklarını 31 Mayıs’ta Taksim Meydan’ında olmaya çağırdı.

Çağrıda şu ifadelere yer verildi: “Taksim Dayanışması olarak taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmediğimizi tekrar hatırlatmak için 31 Mayıs’ta Taksim’de, meydandayız. Taksim Dayanışması olarak taleplerimizden ve kazanımlarımızdan vazgeçmediğimizi tekrar hatırlatmak için 31 Mayıs’ta Taksim’de, meydandayız” diyen Yapıcı, şöyle devam etti: “Biz milyonlarca insan, onlarca ayrı dille, sesle, renkle bir aradayız; meydandayız! 3-5 ağacımızla, arzumuzla, fikrimizle, insan olma hasretimizle, umudumuzla, direnişimizle, birlikte nefes aldığımız her yerde, meydandayız! Katliamlarınıza, yolsuzluklarınıza isyanımızdan, yağmaladığınız kentlerimize, doğamıza, yaşam alanlarımıza, bütün ortak değerlerimize sahip çıkmamızdan korkup kapattığınız meydanlar için meydandayız! Bizler; işçiler, işsizler, emekçiler, güvencesizler, göçmenler, öğrenciler, halklar, görmezden geldikleriniz.. Görüyor musunuz, biz meydandayız! Durmadığımız, sessiz kalmadığımız, boyun eğmediğimiz için; fabrikalarda, madenlerde, tersanelerde, plazalarda ölümüne, güvencesiz, sendikasız, taşeron çalışmayı gün be gün daha da şiddetle reddettiğimiz için; yaptıklarınızın üzerini örten medyanıza güvenmediğimiz, adaleti bizleri cezalandırdığınız mahkemelerinizde bulamadığımız için her yerdeyiz. Meydandayız! Bizler ürettiklerimizle, mahalle evlerimiz, fabrikalarımız, bostanlarımız, forumlarımızla, yarattığımız yeni renklerimizle, sizin yok ettiklerinize karşı var ettiklerimizle, adaletimizle meydandayız!”

Önceki İçerik‘Kahrolsun sendika ağaları’
Sonraki İçerikTaksim Dayanışması’ndan çağrı