Süleyman Aslan tahliye edildi

17 Aralık’ta başlatılan yolsuzluk ‘operasyonlarının’ ardından tutuklanan Halk Bankası eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da aralarında olduğu 8 kişi tahliye edildi

HABER MERKEZİ (14.02.2014)-17 Aralık’ta başlatılan yolsuzluk ‘operasyonları’ sonucu aralarında iş adamları, bakan çocukları ve Halk Bankası eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da olduğu çok sayıda kişi tutuklanmıştı. AKP ile Cemaat arasındaki çatışmanın sonucu ortaya çıkan yolsuzluk ve rüşvet ağında, Halk Bankası’nın kara para aklamak için kullanıldığı belirlenmiş ve Aslan’ın evinde yapılan aramalarda ayakkabı kutularında milyonlarca dolar bulunmuştu.

8 kişi tahliye edildi

17 Aralık yolsuzluk ‘operasyonuyla’ tutuklananların mahkemeye itirazının değerlendirilmesi sonucu aralarında Halk Bankası eski Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da olduğu 8 kişinin tahliyesine karar verildi. Aslan’ın yurt dışına çıkış yasağı bulunuyor. Tahliye edilen diğer isimler şunlar: Abdullah Habbani, Ahmet Murat Öziş, Umut Bayraktar, Hikmet Tuner, Onur Kaya, Özgür Özdemir, Mohammadsadegh Rastgar Shishehgarkhananeh.

Eski bakanların çocukları Kaan Çağlayan ve Barış Güler ile işadamı Rıza Sarraf’ın ise tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

 

 

Önceki İçerikAlmanya’da MKP 3.Kongresi’nin tanıtım konferansları düzenlendi
Sonraki İçerikAbdullah Kalay’ın tahliyesine Adli Tıp’tan engel!