“Söz yetki karar Hozat halkına”

HDP Dersim Milletvekili Adayları Alican Önlüm ve Edibe Şahin ile aralarında DHF temsilcisinin de bulunduğu heyet Hozat’ta seçim bürosu açılışına katıldı

 DERSİM (23.04.2015) – Yaklaşan Haziran Genel Seçimleri dolayısıyla Dersim ve yerellerinde HDP çatısı altında gerçekleştirilen büro açılışlarının son durağı Hozat’tı.

 Pertek programının ardından Hozat’a hareket eden HDP Dersim Milletvekili Adayları Alican Önlü ve Edibe Şahin ile aralarında DHF temsilcisinin de bulunduğu heyet Heyelan tesislerinde davul-zurnalı, halaylı karşılandı. Yoğun katılımla gerçekleşen karşılamanın ardından araç konvoyu ile ilçe mahallelerinde turunu tamamlayan konvoy çarşı merkezinde yer alan büro önünde toplandı.

 Kobanê’de yaşamını yitiren özgürlük savaşçıları şahsında gerçekleştirilen saygı duruşu ile başlayan açılış etkinliğinde “Söz yetki karar iktidar halka” sloganlarının yükseldi. Açılıştan önce kitleye seslenen Edibe Şahin, HDP bildirgesine dair bilgilendirme yaptı.

 Ardından söz alan Alican Önlü, ise “Biz Deniz, Mahir, İbrahim Kaypakkayalar olarak bir araya geldik o yüzden artık yenilmeyiz. Bu sadece bir seçim birlikteliği değil yarınlarımızı birlikte kurmanın iradesine dönüşecektir” diyerek “Bu yüzden burjuva düzen partilerinin yalan ve oyunlarını boşa düşürmek için biz hep beraber 8 Haziran’da gerekli sonucu alacağız” dedi.

 Aday konuşmalarının ardından DHF temsilcisi ve il encümeni ile Partizan, EMEP, ESP temsilcileri de halkı selamlamak üzere sahneye çağrıldı.

 Açılışın ardında heyet halinde esnaf ziyareti gerçekleştiren adaylar gezinin ardından Dersim’e döndü.  

Önceki İçerikADHK: 1 Mayıs’ta meydanlara
Sonraki İçerik24 Nisan 1915’in 100. Sene-i Devriyesi