SÖH program ve tüzük konferansı gerçekleştirdi

Sosyalist Öğrenci Hareketi (SÖH) yeni yönelimi doğrulusunda YÇKM’nin etkinlik salonunda program ve tüzük konferansı gerçekleştirdi

HABER MERKEZİ (05-03-2017)- Sosyalist Öğrenci Hareketi (SÖH) yeni yönelimi doğrulusunda dün İstanbul Okmeydanı’nda faaliyetlerini sürdüren YÇKM’nin etkinlik salonunda program ve tüzük konferansı gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında gerçekleştirdiği kurultayda yürütülen tartışmalar sonucu yeni bir yönelime girerek Sosyalist Öğrenci Hareketi olarak siyasal mücadelemiye devam etme yönünde karar almıştı. SÖH yeni yönelim sonrası dün Yüzçiçek Açsın Kültür Merkezi’nde  (YÇKM) program ve tüzük konferansı gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen konferansta kısaca Sosyalist Öğrenci Hareketi, akademik-demokratik mücadele, ekonomik demokratik mücadele ve bu bağlamda öz örgütlülük, eğitim kurumları, sistemin ideolojik aygıtları ve devrimci bakış açısı, kadın, LGBTİ , ulusal sorun, inanç, ekoloji, kültür-sanat  ve adalet anlayışımız noktalarında yeni yönelimini tartışıp sonuçlandırarak yeni program ve tüzüğümüz en kısa sürede kamuoyuna deklare edileceği açıklandı.

Faşist diktatörlüğün, saldırılarının yoğunlaştırdığı bir dönemde hem kurultayını hem de konferansını başarıyla gerçekleştirdiklerini açıklayan SÖH, “ yeni mücadele hattıyla, faşist diktatörlüğe karşı mücadele bayrağını daha da yükseklere taşıyacaktır. Konferans coşkumuzla, başta işçi ve emekçiler olmaz üzere, ezilen ulus ve milliyetleri, öğrencileri devrimci coşkumuzla selamlıyor ve mücadelemizi daha nitelikli, daha nitelikli  sürdüreceğiz” dedi.

 

Önceki İçerikDHF’den Gazi’de Hayır paneli
Sonraki İçerikKadınların Birleşik Devrim Hareketi (KBDH) kuruldu