Silvan işgal altında sessiz kalma!

Mazlum Kürt ulusu bizlerden ses bekliyor., acılarına çığlık olmamızı bekliyor, direnişlerine ortak olmamızı bekliyor.. Bu sese ve çığlığa asla sesiz kalınamaz. O halde öfkemizi kuşanarak sokakları zapt etmeliyiz ve barikatları tutuşturmalıyız

HABER MERKEZİ (09.11.2015)-Devlet Kürdistan’da katletmeye devam ediyor. Kürdistan ve ezilen Kürt ulusuna dair gerici ve barbarca politikası hiçbir şekilde değişmeyen Türk devleti tüm gerici devlet aygıtları ve katil sürüleri ile yine Kürdistan’da kan akıtmaya devam ediyor. 7 Haziran seçimlerinin yenilgisi ile halklara karşı tam bir savaş açan Erdoğan/AKP iktidarı Kürdistan başta olmak üzere Ülke genelinde devrimci, ilerici ve yurtsever güçlere karşı pervasız şekilde saldırarak onlarca kişiyi vahşice katlederken binlerce kişi ise yine devletin kolluk güçlerinin gözaltı ve tutuklama terörüne maruz kalmıştır. Cizre’de tam bir işgal ve devlet terörü sergileyen Erdoğan/AKP iktidarı çocuklar başta olmak üzere onlarca kişiyi barbarca katletmiştir. Saldırılarda o kadar pervasızlaştılar ki insanlar ölülerini dahi gömemeyerek ölüleri ile birlikte yaşamaya mecbur bırakıldı.

Kürdistan’daki vahşi katliam ve saldırılardan hızını alamayan Erdoğan/AKP iktidarı kana susamış bir barbarlıkla bu seferde Ankara’da emekçilere vahşice saldırdı. Emek ve demokrasi mitingine yapılan vahşi katliamda yüzün üzerinde emekçi yaşamını yitirirken yüzlerce emekçi ise yaralandı. Bu kan revan içinde ve silahların gölgesinde gerçekleşen 1 Kasım seçimlerinde yeniden tek başına iktidar olan Erdoğan/AKP iktidarı Silvan başta olmak üzere Kürdistan’da vahşi katliamlarına durmaksızın devam ediyor.

Daha öncesinde Cizre’de yaşanan manzara şimdi de Silvan’da yaşanmaktadır. Bir haftayı aşkın süredir adeta işgal altında olan Silvan’da silah ve tank sesleri hiç eksik olmamaktadır.. Barbar zebanilerini Kürt halkının üzerine salan katil devlet Silvan’da şimdiye kadar altı kişiyi vahşice katletti. Basın başta olmak üzere her türlü iletişimin kesilmeye çalışıldığı Silvan’da gözlerimizin önünde açıkça bir katliam ve barbarlık yaşanmaktadır.. Mazlum Kürt ulusu bizlerden ses bekliyor., acılarına çığlık olmamızı bekliyor, direnişlerine ortak olmamızı bekliyor.. Bu sese ve çığlığa asla sesiz kalınamaz. O halde öfkemizi kuşanarak sokakları zapt etmeliyiz ve barikatları tutuşturmalıyız. 

Önceki İçerikHer gerici süreç devrimci mücadeleyi geliştirme vesilesidir
Sonraki İçerikYüksekova’da askeri konvoya eylem: 1 astsubay öldü