Silvan’da katliama devam; 1 kişi hayatını kaybetti

7 gündür sokağa çıkma yasağının devam ettiği Silvan’dan bir katliam haberi daha geldi. Özel harekatçılar ilçede bulunan bir kahvehaneyi taradı, 1 kişi hayatını kaybederken 2 kişi ağır yaralandı

HABER MERKEZİ (09.11.2015) – Amed’in Silvan ilçesinde sokağa çıkma yasağının 7’nci gününde de katliamlar devam ediyor. Özel harekatçılar bir kahvehaneyi taradı. Saldırıda 1 kişi katledilirken 2 kişide ağır yaralandı.

Özel harekatçılar Feridun Mahallesi Diyarbakır Caddesi üzerindeki Dicle Kırathanesi’ni taradı. Tarama sırasında Mehmet Yavuz(45), Seyfettin Kurt (44), Abdulsamet Kesici(50), isimli 3 kişi ağır yaralandı. Yaralılar yurttaşlar tarafından Silvan Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, Mehmet Yavuz(45) buradaki ilk müdahalenin ardından Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilirken yolda yaşamını yitirdi.Diğer iki kişinin ise Silvan Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi’nde tedavileri sürüyor. 

Ayrıca mahallede meydana gelen bir patlamada çok sayıda özel harekatçının yaralandığı öğrenilirken, yaralı polislerin Silvan Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi. İlçeye tank sevkiyatı da devam ederken, mevcut tanklar polisin giremediği 3 mahalleyi tam karşıdan gören Gaza Topê tepesine konuşlandırılarak buradan mahalleye top atışları yapıyor. 

 

Önceki İçerikYeni bir yazar, edebiyat ve sanatçı örgütlenmesine ihtiyaç var
Sonraki İçerik“Tedavi edip de yaşatalım mı?”