Polis DGH’lilerin ailelerini arayarak tehdit etti

İstanbul polisi, Sarıgazi’de 5, Gazi Mahallesi’nde 1, Beşiktaş’ta 1 DGH üye ve taraftarının ailelerini arayarak tehditler savurdu. Polisler aileleri aradı ve Demokratik Gençlik Hareketi’ni terörize ederek, “Çocuğunuz terör örgütünün derneklerine gidiyor. Çevresindeki arkadaşları örgüt üyesi, çocuğunuza sahip çıkın” dedi

HABER MERKEZİ (21.01.2016) – Polisin demokratik haklar mücadelesi yürütenlere ve ailelerine yönelik baskıları ve tehditleri devam ediyor. Demokratik haklar mücadelesinin büyümesinden korkan polis, Demokratik Gençlik Hareket üye ve taraftarlarına yönelik tehdit politikası güdüyor.

İstanbul polisi, Sarıgazi’de 5, Gazi Mahallesi’nde 1, Beşiktaş’ta 1 DGH üye ve taraftarının ailelerini arayarak tehditler savurdu. Polisler aileleri aradı ve Demokratik Gençlik Hareketi’ni terörize ederek, “Çocuğunuz terör örgütünün derneklerine gidiyor. Çevresindeki arkadaşları örgüt üyesi, çocuğunuza sahip çıkın” dedi.

Polis aradığı ailelere, “Elimizde listeler var. Listelerde 15 kişinin ismi var.” diyerek tehditler savurdu. Polis ayrıca Sarıgazi’de geçtiğimiz Mayıs ayında sabah baskınlarıyla gözaltına alarak, tutukladıkları Akın Odabaş’ın da ailesini aradı. Polis Odabaş’ın ailesini tehdit ederek, “Çocuğunuz terör örgütü yöneticisi, çocuğunuza sahip çıkın olacaklardan biz sorumlu değiliz” dedi.

Polisin ayrıca Sarıgazi’de bulunan Yüz Fikir Kültür Derneği’ni de terörize ettiği ve ailelere “Çocuklarınızı bu derneğe göndermeyin. Bu dernek çocuklarınızı Kobanê’ye gönderiyor” diyerek karalama kampanyalarına devam etti.

Önceki İçerikFaşist diktatörlüğün tarihsel genleri ve Hitler’in güncel hali olarak AKP-Erdoğan
Sonraki İçerikHıdır Uludağ : Emperyalizmdeki değişimler ve küreselleşme teorileri üzerine (1)