Polis cenazeyi almaya gidenlere saldırdı (Yenilendi)

Polisin attığı ses bombasının başına isabet etmesi sonucu katledilen İbrahim Aras’ın cenazesi Adli Tıp Kurumu (ATK)’ndan alınırken polis kitleye saldırdı

HABER MERKEZİ (16.06.2014)- Polisin attığı ses bombasının başına isabet etmesi sonucu katledilen 15 yaşındaki İbrahim Aras, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor.

Polis cenazeyi bekleyen kitleye saldırdı

Aras’ın ailesi ve binlerce kişi cenazeyi almak için sabahın erken saatlerinde Adli Tıp Kurumu (ATK) önünde toplandı. Polis müdürü ile ATK yetkilileri, Aras’ın babasıyla tek başına görüşmek isterken, İHD ve BDP’li avukatlar bu girişime izin vermedi. Bunun üzerine başlayan tartışmanın ardından polis kitleye saldırdı.

İbrahim Aras’ın cenazesini binlerce kişi karşıladı

Kitle polis saldırısına karşın cenazeyi alana kadar ATK’dan ayrılmadı. Bir süre bekleyişin ardından cenazeyi alan kitle, Dağlıoğlu Mahallesi’ne götürdü. Mahallede binlerce kişi tarafından karşılanan İbrahim Aras’ın cenazesi, tören için camiye götürüldü.

Cenaze törenin ardından Aras’ın cenazesi katledildiği yere getirildi. Burada yapılan kısa bir törenin ardından son kez evine götürüldü. Aras’ın babası son kez oğlunu görmek istedi. Oğlunun parçalanmış kafasını gören baba kısa süreliğine baygınlık geçirdi.

Taziye çadırına giden kitleye polis saldırdı

Binlerce kişi Aras’ı son yolculuğuna uğurlamak için Küçükoba Mezarlığı’na götürdü.Aras’ın cenazesi burada toprağa verildikten sonra, kitle Aras’ın evinin önüne kurulan taziye çadırına doğru yürüyüşe geçti. Polis Aras’ın evine yürüyen kitleye saldırınca çatışma başladı.

 

 

 

 

Önceki İçerikMKP’den 17 kızıl karanfil açıklaması
Sonraki İçerik‘Suyumuza köyümüze doğamıza sahip çıkıyoruz’