Önce katlettiler sonra çıplak bedeni teşhir ettiler

Cizre’de insanlık suçu işleyen AKP’nin özel savaş aygıtlarının daha önce Varto’da olduğu gibi Cizre’de katlettiği kadın bedenini teşhir ettiğine dair yeni bir fotoğraf sosyal medyada düştü. Fotoğraflarda katledilen kadınları gögüs ve baldır bölgelerinde işkence izleri görülüyor

HABER MERKEZİ (11.02.2016) – Cizre’de insanlık suçu işleyen AKP’nin özel savaş aygıtlarının daha önce Varto’da olduğu gibi Cizre’de katlettiği kadın bedenini teşhir ettiğine dair yeni bir fotoğraf sosyal medyada düştü. Fotoğraflarda katledilen kadınları gögüs ve baldır bölgelerinde işkence izleri görülüyor. 

Şırnak’ın Cizre ilçesinde iki aydır halka yönelik her türlü katliama imza atan AKP’nin sınırsız yetkilerle donattığı ve yaralıları dahi benzin dökerek veya bombalayarak katletmekten geri durmayan özel savaş aygıtları, katlettiği kadınların cenazelerine işkence ediyor. 

Cizre’den çekildiği belirtilen bir fotoğraf bir kadının katledildikten sonra soyularak fotoğraflarının çekildiğini gösteriyor. Ve özel savaş aygıtları bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşarak, kadın bedeni üzerinden yürüttüğü savaşta insanlık tarihine bir kara leke daha ekliyor. İki ayrı fotoğrafların birinde kadının gögüs kısmına işkence edilip bıçakla kesildiği görülürken ikinci fotoğrafta ise çıplak teşhir edilen kadının baldır kısmının bıçakla kesildiği ve işkence edildiği görülüyor. 

Katledilen kadının kimliği konusunda henüz bir bilgiye ulaşılamazken, KJA’nın konuya ilişkin ileriki saatlerde açıklama yapması bekleniyor. 

Daha önce Varto’da Ekin Wan’ın (Kevser Eltürk) katledildikten sonra çıplak bedenini teşhir etmişti. Büyük bir infiale yol açan bu fotoğraftan sonra kadınlar “Ekin Wan direnişimizin çıplak halidir” ve “Devlet zulme soyunduğunda kadınlar direniş giyinir” sloganı ile eylemler başlatmıştı.

Öte yandan insanlık suçu işleyen çetelerin kentin birçok noktasında havaya dakikalarca ateş açarak, bozkurt işaretleriyle mahalle aralarında dolaştı. 

JINHA

Önceki İçerikCizre’de üçüncü bodrumda 1 kişi daha yaşamını yitirdi: Aileler binaya yürüyecek
Sonraki İçerikAla’nın ‘Cizre’de saldırlar bitti’ yalanı