Onbinler Sivas katliamını lanetledi

Sivas katliamı 22.Yıldönümün de Madımak önünde onbinlerce kişinin katıldığı bir mitingle protesto edildi

HABER MERKEZİ(02.07.2015)-Sivas katliamı 22.Yıldönümünde Sivas’ta onbinlerce kişinin katıldığı bir mitingle protesto edildi. Pir Sultan Abdal Kültür Derneğinin öncülüğün de gerçekleşen mitinge bir çok demokratik kitle örgütünün yanı sıra çeşitli devrimci kurumlarda katılım sağladılar.

Sivas’ta bulunan  Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı önünde toplanan kalabalık kitle,buradan katliamın gerçekleştiği Madımak Oteli önüne yürüdü.Yürüyüşün en önünde katliamda yakınlarını kaybeden aileler yer alırken,Ailerle birlikte Gazi direnişinde katledilen Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfi Sarısülük’de yer aldı.Ailelerin yanı sıra mitinge,HDP eşgenal başkanı Figen Yüksekdağ,HDP Milletvekilleri Ali Kenanoğlu,Turgut Öker,Feleknas Uca ve Müslüm Doğan’da katıldılar.

Yürüyüşün ardından Madımak Otelinin önüne gelen kalabalık kitle burada katliamda yaşamını yitirenler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.Saygı duruşunun ardından başta Alevi kurumları olmak üzere,miting’de hazır bulunan bir çok aile ve milletvekili konuşmalar yaparak katliamı lanetledi ve davanın yeniden açılmasını talep ettiler.Konuşmalarda ayrıca tüm saldırılara karşı ortak mücadelenin yükseltilmesi gerektiğinin altı çizildi.

Miting yapılan konuşmaların ardından atılan öfkeli sloganlarla sona erdi.

 

 

Önceki İçerik‘Eskinin’ yıkıldığı yer; ancak ‘yeninin kurulduğu’ zamandır
Sonraki İçerikSivas’ın ışığı sönmeyecek