DHF Okmeydanı’nda Kobané halkıyla dayanışma çadırı kurdu

Demokratik Haklar Federasyonu İstanbul örgütlülüğü IŞİD’in Kobané’deki Kürt halkına uyguladığı katliam ve saldırıları teşhir etmek ve Kobané halkıyla dayanışmak amacıyla dayanışma kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında bugün Okmeydanı Sibel Yalçın Parkı’nda dayanışma çadırı kuruldu

İSTANBUL (06.10.2014)-Emperyalistlerin ve terör örgütü IŞİD’in, Kobané’deki saldırılarını ve katliamlarını teşhir etmek ve direnen Kürt halkıyla dayanışmak amacıyla, Demokratik Haklar Federasyonu İstanbul örgütlülüğü ‘Kobané halkıyla dayanışma’ başlığını taşıyan dayanışma kampanyasını bugün başlattı.

Kampanya kapsamında Okmeydanı Sibel Yalçın Parkı’na kurulan dayanışma çadırı öncesi DHF Okmeydanı örgütlülüğü, Okmeydanı sokaklarında ve kahvelerde halka ajıtasyon çekerek tüm halkı, Kobané halkıyla dayanışmaya ve kurulan dayanışma çadırını sahiplenmeye davet etti.

Bir hafta süreyle açılan ve geceleri de nöbet tutulacak olan dayanışma çadırına ve kampanyaya ilişkin DHF Okmeydanı yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Emperyalistlerin çıkarları doğrultusunda özelde Ortadoğu halklarına genelde ise dünya halklarına uyguladıkları zulüm gün be gün katmerleşerek devam etmektedir. Değişen savaş stratejilerine eşgüdümlü olarak besleyip büyüttükleri radikal İslamcı terör örgütü IŞİD (DAİŞ) eliyle Kürtlere, Êzidilere, Alevilere bir bütün olarak dünya halklarına kan kusturmaya devam etmektedirler. Ortaçağ’dan kalma yöntemlerle kafa kesen, tecavüz eden, kurşuna dizen IŞİD teröristleri, takvimler 15 Eylül’ü gösterdiğinde ise tanklarla, ağır silahlarla Kobané’yi kuşatmışlardı. Stratejik öneme sahip olan Kobané 2 haftayı aşkın bir süredir kuşatma altındaki bir ulusun topyekün direnişine sahne olmaktadır. Bugün ilericilere, demokratlara, yurtseverlere ve devrimcilere düşen görev Kobané direnişine destek olmaktır. Bu perspektifiyle DHF ve YÇKM olarak Sibel Yalçın Parkı’nda açtığımız çadırda Kobané için yardım toplayıp, topladığımız yardımlarla birlikte Suruç’a hareket edeceğiz. Bu noktada tüm Okmeydanı halkını Kobané halkıyla bütünleşmeye davet ediyoruz.”

Dayanışma kampanası kapsamında yardım malzemelerinin bırakılacağı adresler şöyle:

Okmeydanı Sibel Yalçın dayanışma çadırı

YÇKM

Sarıgazi Dayanışma çadırı

Gazi Demokratik Haklar Derneği

Avcılar Demokratik Haklar Derneği

Yerellerde açılacak olan DHF stantları

 

Önceki İçerikMüslim: Kobanê üzerinde uluslararası bir konsept var
Sonraki İçerikYPG basın merkezinden son duruma ilişkin açıklama