Okmeydanı’nda çatışmalar gece yarısına kadar sürdü

Dün akşam Okemeydanı’nda Maoist Komünist Partisi/Partizan Halk Güçleri (MKP/PHG), Yurtsever Devrimci Gençlik-Hareketi (YDG-H) ve Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi (DHKP-C) militanları Kobane için gece yarısına kadar polisle çatıştı

İSTANBUL (10.10.2014)- Dün akşam Okmeydanı’nda Kobane’de IŞİD saldırılarına karşı Maoist Komünist Partisi/Partizan Halk Güçleri (MKP/PHG), Yurtsever Devrimci Gençlik-Hareketi (YDG-H) ve Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi (DHKP-C) militanları gece yarına kadar polisle çatıştı.

Polis kitleyi havadan izledi

Mithatpaşa Caddesi’ne barikat kuran militanlara polis Tazikli su, plastik mermi ve gaz bombalarıyla saldırdı. Polisin saldırısına karşı MKP/PHG, YDG-H ve DHKP-C militanları havai fişek ve molotofkokteyleriyle karşılık verdi. Kuru Çay Caddesi’ne yoğun gaz atan polis, eylem yapan kitle başta olmak üzere yoldan geçen halkın üzerine hedef gözeterek gaz bombası attı. Okmeydanı’nın ara sokakları gaza boğulurken, çok sayıda kişi gazdan etkilendi.

Polis helikoterinden verilen koordinatlar doğrutusunda akrep araçında bulunan polis kitlenin bulunduğu sokaklara gaz ve plastik mermi sıktı.

Eylem sırasında “Yaşasın devrimci dayanışma” , “Yaşasında partimiz Maoist Komünist Partisi” , “Partimiz MKP katillerin peşinde” , “Kobane’de düşene dövüşene bin selam” , “Biji berxwedana Kobane” sloganları atıldı.

Önceki İçerikAmed’deki saldırılarda 2 kişi daha hayatını kaybetti
Sonraki İçerikVan’da bir kişi daha hayatını kaybetti