Okmeydanı’nda DHF üyesine polis tacizi

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) üyelerine polis tacizi devam ediyor. Okmeydanı’ında DHF faaliyeti yürüten Mert Hasret Çalışkan polisin tehdit ve tacizine maruz kaldı

HABER MERKEZİ (19.03.2015)- 18 Mart akşamı Okmeydanı Metrobüs durağı civarında evine gitmekte olan Mert Hasret Çalışkan’ın önü sivil polislerce kesildi. ‘Bu aralar çok göze batıyorsun. Kendine dikkat et, görüşeceğiz yine seninle’ diyen sivil polisler çok geçmeden 19 Mart akşamı tekrardan işinden evine gitmekte olan Çalışkan’ın önünü keserek ‘Dün gece görüşemedik. Özellikle Okmeydanı’nda çok gözümüze batıyorsun, kendine dikkat et’ diyerek tehditler savurdu. Polis, DHF üyesinden Okmeydanı semtinde faaliyet yürüten DHF üyelerine dair bilgi istedi. Polisin tacizine karşı DHF’nin demokratik kitle örgütü olduğunu ifade eden Çalışkan, meşru bir zeminde faaliyet yürüttüğünü ve tacizleri devam ederse haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunacağını ifade ederek yanlarından ayrıldı.

Ülke genelinde DHF üyelerine dönük polis tacizi ve saldırısı devam ediyor. İzmir, Ankara, Dersim başta olmak üzere polisin saldırılarına maruz kalan DHF üyeleri polis saldırılarına karşı demokratik haklar mücadelesini yükselteceklerini bir kez daha yinelediler.

 

Önceki İçerikSokakları zapt edecek çetin mücadeleye hazır olalım!
Sonraki İçerikDHF İstanbul’dan Newroz ateşini büyütme çağrısı