Mücadelemiz hiçbir katliamla engellenemez.!

Demokratik Gençlik Hareketi bir açıklama yaparak Suruç’ta gerçekleştirilen barbarca saldırıyı teşhir ederken, tüm halk gençliğini sokaklara çıkarak hesap sormaya çağırdı

HABER MERKEZİ(20.07.2015)-Suruç’ta yapılan katliamın sorumlusu İŞİD ve onu besleyen her türlü desteği veren AKP iktidarıdır. Kobane’de ,rojawa’da şengal’de defalarca katliamlar, tecavüzler gerçekleştiren İŞİD barbarlığı  kirli yüzünü bir kez daha Suruç’ta gösterdi.

Faşist T.C. Devleti  ve  Emperyal güçlerin desteğini arkasına alan İŞİD barbarlığının yakıp yıktığı Kobane’ nin yeniden inşası için katkı sunma kararı alan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu(SGDF)’nun Suruç’ta kaldığı Amara Kültür Merkezi önünde yaptığı basın açıklaması sırasında gerçekleştirilen bombalı saldırıda onlarca kişi yaşamını yitirirken, onlarca kişi de ağır şekilde yaralandı.

Suruç’ta yapılan saldırıyı Kobane’de, Rojawa’ da insanların hunharca katledilmesinden kadınlara yapılan tecavüzlerden ve  toplu kıyımlardan tanıyoruz.  Suruç’ta yapılan katlim da, Faşist AKP iktidarı ve onun beslemesi olan İŞİD’in maskesinin bir kez daha düşmesinin göstergelerinden bir tanesidir. Bu saldırılarla gençliğin ezilen, sömürülen tüm halkların yanında olmasını engelleyeceğini sanan gerici güçler,  gençliğin büyüyen öfkesi ile karşı karşıya kalacaklardır. Emperyalistler ve uşaklarının gerici hayalleri gençliğin dayanışma ruhu ve örgütlü mücadelesi ile bertaraf edilecektir.

Sokağa çık hesap sor!

Suruç’ta gerçekleştirilen faşist saldırıları protesto etmek, öfkemizi haykırmak ve hesap sormak için bulunduğumuz tüm alanlarda sokaklara çıkalım. DGH ve tüm bileşenleri bulundukları bütün alanlarda diğer devrimci ve demokratik güçlerle birlikte sokaklara çıkmalı ve hesap sormalıdır. Bütün üye ve taraftarlarımızı Ülke genelinde yapılacak olan protesto eylemlerine güçlü biçimde katılmaya çağırıyoruz.

 

 

 

 

Önceki İçerikZebanilerin saldırıları nafile! Halkların kurtuluş mücadelesi engellenemez
Sonraki İçerikDersimde katliama kitlesel öfke