Metro güvenlikçileri bir genci komalık etti

Taksim’de paraları olmayan iki genç metroya binmek isterken, metrodaki güvenlik görevlileri tarafından dövülerek komalık edildi

HABER MERKEZİ (31.12.2013)- Dün Taksim’deki metroya paraları olmadığı için ücretsiz binmek isteyen gençler dövülerek komalık edildi.

20 yaşındaki Aykut Kelek ve 18 yaşındaki kardeşi Yasin Kelek dün saat 18.00 sıralarında  akbillerinde para kalmadığı için turnikelerden ücretsiz geçmek istedi. Ancak metro istasyonundaki güvenlik görevlileri gençleri engellemeye çalıştı. Yaşanan tartışma sonrasında güvenlik görevlilerinden biri elindeki el dedektörüyle iki kardeşe defalarca kez vurdu. İki kardeşten Aykut Kelek beyin kanaması geçirerek Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Kardeşi ağır yaralanan Yasin Kelek “Bizim annemiz babamız yok. Bir akbil yüzünden kafasına vurdular. Ağabeyim beyin kanaması geçiriyor” dedi.

 Ücretsiz geçiş eylemleri

Aykut Kelek’in parası olmadığı için güvenlik görevlilerince dövülerek komalık edilmesi üzerine İstanbul, İzmir ve Ankara’da bugün metroya ücretsiz binme eylemleri yapılacak. Bugün saat 15.00’te İstanbul’da Taksim Metrosu’nda, Ankara’da Kızılay Metrosu’nda ve İzmir Bornova Metro İstasyonu’nda yapılacak eylemlerle, metroya ücretsiz binilerek yaşanan saldırı protesto edilecek.  

Önceki İçerikDersim’de DHF ve DDHD seçimlere bağımsız adaylarla girecek
Sonraki İçerikYÇKM’den yeni yıl coşkusu