Metal işçileri: Asla teslim olmayacağız!

İzmir’de DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, Bakanlar Kurulu’nun, patronlar kulübü MESS’in çıkarlarını savunmak için Metal işçilerinin 22 iş yerinde başlattığı grevi durdurma kararını protesto etti

İZMİR (04.02.2015)- DİSK, KESK, TMMOB ve TTB grev yasağına karşı dün saat 14.00’de DİSK binası önünde bir araya gelerek Basmane Meydanı’na yürüdü. Ardından yapılan basın açıklamasında tüm baskılara, yasaklara karşın asla teslim olunmayacağı ifade edilerek sermaye örgütüyle masaya oturulmayacağı kaydedildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:“Biz yılmayacağız, teslim olmayacağız dedik. Zalimler için yaşasın cehennem dedik. Zulmünüze devam ettikçe, grev hakkımızı geri vermedikçe ve MESS’ten istifa etmedikçe size cehennemi yaşatacağız dedik. İşçi düşmanı, beceriksiz ve dayatmacı sermaye örgütü yönetimiyle bu aşamadan sonra aynı masaya oturmayacağız.”

Eylem sırasında kitle, “Asla teslim olmayacağız” , “İşçi düşmanı işbirlikçi AKP” , “Direne direne kazanacağız” , “Metal işçisi yalnız değildir” , “İşçilerin birliği sermayeyi yenecek” sloganlarını attı.

Yapılan eyleme aralarında DHF’nin de olduğu devrimci demokratik kurumlar destek verdi. 

 

 

 

 

 

Önceki İçerikKomşuda bir hayalet(mi) ya da güler yüzlü kapitalizm(mi)!
Sonraki İçerikIŞİD Ürdünlü pilotu yaktı