Miray bebeğin dedesi de hayatını kaybetti

Özel harekatçılar, 6 aylık torunu Miray Bebeği beyaz bayrakla hastaneye götürmeye çalışan ailesine de ateş açmıştı. Önce Merak bebek hayatını kaybetti, şimdide dede Ramazan İnce hayatını kaybetti. Anne Rukiye İnce ise Adana’ya sevk edildi

HABER MERKEZİ (26.12.2015) – T.C. terörü Cizre’de devam ediyor. 6 Aylık bebeği katleden T.C. devleti, torunu Miray’ı beyaz bayrakla hastaneye götürmeye çalışırken ateş açarak Ramazan İnce’yi de katletti. Miray’ın ağır yaralı olan annesi Rukiye İnce ise Adana’ya sevk edildi. 

Yakınlarının verdiği bilgiye göre; dün akşam saatlerinde Sur Mahallesi’ndeki evler havan topları ve silahlarla vurulmaya başladı. Bu sırada evlerinin üst katında bulunan Rukiye İnce 6 aylık bebeği Meral’i kucağına alarak saldırılardan korumak için alt kata inmeye çalıştı. 

Bu sırada atılan kurşun Miray bebeğin ağzına isabet etti ve ağır yaralandı. Dede Ramazan İnce, 155’i arayarak polislerden bebeğin hastaneye götürülmesi için izin verilmesini istedi, “Tamam götürebilirsiniz” yanıtı aldı. Haber verilmesiyle sokağa gelen ambulansa Miray’ı yetiştirmeye çalışan dede Ramazan ve anne Rukiye’de özel harekat polisleri tarafından tarandı. Bebek yaşamını yitirirken, Ramazan ve Rukiye ise ağır yaralı halde Cizre Devlet Hastanesine kaldırıldı. 

Önceki İçerikEmperyalist-kapitalist hegemonyanın 2015 yılı panoraması üzerine
Sonraki İçerikDSG ‘kırmızı çizgiyi’ aştı Fırat’ın batısına geçti