Mehmet Ezer’in durumu iyiye gidiyor


BDP’nin Silvan’da geçekleştirdiği mitingin ardından kafasından gaz fişeğiyle vurulan Mehmet Ezer’in sağlık durumu ciddiyetini korumakla birlikte iyiye gidiyor. Aralarında DHF’nin de  bulunduğu devrimci demokratik kitle örgütlerinin üyeleri de Ezer’in ailesini ziyaret ederek destek verdi

AMED (27.03.2014)- Silvan’da BDP’nin dün gerçekleştirdiği mitingin ardından yapılan polis saldırısında başından gaz fişeğiyle ağır yaralanan 9 yaşındaki Mehmet Ezer’in sağlık durumunun ciddiyetini korumakla birlikte iyiye gittiği açıklandı.

“Olayın takipçisi olacağız”

Hala Dicle Üniversitesi Hastanesi yoğun bakımında tedavisi süren Ezer için hastanedeki gergin bekleyiş sürüyor. Ailesi ve yakınlarının verdiği bilgiye göre Ezer’in bilincinin genellikle açık olduğu ve kendisiyle konuşanlara cevap verdiği öğrenildi. Yaralanmanın ardından geçecek 72 saatlik sürenin önemli olduğu, bu süre zarfında tıbbi müdahale edilemediği için kesin bir bilginin verilemeyeceği de ifade edildi. Ayrıca Ezer’in gaz fişeğiyle yaralanmasının ardından akrepten su sıkılması nedeniyle yarasının enfeksiyon kaptığı ve ödem oluştuğu da açıklandı. Ezer’i yaralayan gaz fişeğinin ve olayla ilgili polis görüntülerinin ellerinde olduğunu belirten Ezer’in yakınları, olayın takipçisi olacaklarını da ekledi.

BDP’li milletvekilleri, belediye başkan adayları, Eğitim-Sen, DHF ve çeşitli demokratik kitle örgütlerinin üyeleri de  Ezer’in ailesini ziyaret ederek destek oldu. 

 

Önceki İçerikMayıs Geceleri etkinlik programı açıklandı
Sonraki İçerikPartizan bir tarihtir