Kobanê’de intihar saldırısı

IŞİD Kobanê’ye YPG kıyafetleri ile girerek intihar saldırısında bulundu ve sivillere ateş açtı. Çok sayıda sivil hayatını kaybederken yaralılar Suruç ve Urfa’da hastanelere götürülüyor

HABER MERKEZİ (25.06.2015) – Önce Kobanê’de ardından Cizire kantonunda ki saldırıları kırılan IŞİD, kontrolü altında olan Gire Spi’yi de kaybedince sivillere dönük bombalı saldırılara başladı. Kobanê kent merkezinde IŞİD tarafından intihar saldırısı düzenlendi ve IŞİD’lilerce halka ateş açıldı. Birçok sivilin hayatını kaybettiği belirtilirken bölgede çatışmalar sürüyor.

Saldırı sabah 05.00 sıralarında düzenlendi. Hayatını kaybeden ve yararıların sayısı ise henüz tam olarak bilinmiyor. Yaralıların Suruç Devlet Hastanesi ve Urfa kent merkezinde ki hastaneler taşınmasına da devam ediliyor.

IŞİD’lilerin YPG kıyafetleriyle dolaştıkları ve toplamda 4 araç oldukları aktarıldı. IŞİD’in elinde sivil rehineler olduğu ve YPG güçlerinin halka uyarı yaparak dışarı çıkmamalarını istediği gelen bilgiler arasında bulunuyor.

Dört noktada çatışmalar sürerken en az 30 sivilin hayatını kaybettiği ve 70 sivilinde yaralandığı bilgisi aktarıldı.

 

Önceki İçerikMetal işçileri greve hazırlanıyor
Sonraki İçerikMetal’de işçi kıyımı devam ediyor