Kitleler 1 Mayıs alanlarında toplanmaya başladı!

İstanbul başta olmak ülkenin onlarca yerinde alanlara çıkan binlerce kişi coşkulu bir şekilde 1 Mayıs kutlamalarına başladı. Taksime çıkmak isteyen kurumlara ise polis saldrıdı

HABER MERKEZİ(01.05.2017)- İşçi sınıfı ve ezilen halkların birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs başta İstanbul olmak üzere ülkenin onlarca yerinde coşkulu bir şekilde kutlanıyor. İstanbul Bakırköy ve Taksim olmak üzere, Ankara, İzmir, Dersim, Eskişehir, Adana vb yerlerde kitleler toplanma yerlerinde buluşarak halaylar ve sloganlar eşliğinde yürüyüşe hazırlanıyorlar.

Taksim’e çıkmak isteyenlere saldırı!

İstanbul valiliği tarafından yasaklanan Taksim meydanına çıkmak isteyen devrimci, demokratik kurumlara ise polis izin vermeyerek saldırdı. Zincirlikuyu metrobüs durağı önünde toplanan ve buradan Taksime yürümek isteyen kitleye polis saldırarak onlarca kişiyi gözaltına aldı. Dağılan kitle yeniden toplanarak yürüyüşe geçmeye hazırlanıyor.

Bakırköy’de binler toplanmamaya başladı!

İstanbul’ da 1 Mayıs alanı olan Bakırköy’de binlerce insan toplanma noktalarında bir araya gelerek halaylar ve sloganlarla 1 Mayıs’ı kutlamaya başladı. DHF’nin içinde bulunduğu devrimci ve demokratik kurumların yanı sıra, sendikalar, meslek odaları ve onlarca kurum ve emek örgütü pankart ve flamalarıyla Bakırköy’de toplanmaya devam ediyor.

Demokratik Haklar Federasyonu’ da pankartları, dövizleri ve coşkusuyla Marmara forum önünde toplanmaya başladı.

Önceki İçerikMKP; Faşist diktatörlüğe karşı 1 Mayıs’ta alanlara akalım!
Sonraki İçerikDHF korteji coşkulu sloganlarıyla yürüyüşe geçti!