KCK: Bıçak kemiğe dayandı

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı yazılı bir açıklama yaparak, “TC” devletinin Kürdistan’ı insansızlaştırmaya çalıştığını ve direniş alanlarındaki halkı, bulundukları yerleri terk etmemeye çağrısında bulundu

HABER MERKEZİ (03.01.2016) – KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı yazılı bir açıklama yaparak, “TC” devletinin Kürdistan’ı insansızlaştırmaya çalıştığını ve direniş alanlarındaki halkı, bulundukları yerleri terk etmemeye çağrısında bulundu.

Yapılan açıklamada; “Direniş alanlarındaki halkımız, direniş alanında kalamayacak hastalar dışında kesinlikle bulunduğu sokağı, mahalleyi, şehri terk etmemelidir. Direnen halkımız şunu bilmelidir; direnişini sürdürdüğü takdirde bu saldırılar püskürtülecek, kazanan ve tüm halkımıza kazandıran direnişler olacaktır. Halkımız tüm Kürdistan ve Türkiye halkları için direndiğini bilerek bu kutsal ve muhteşem direnişini hiçbir psikolojik savaş söylemine kulak vermeden sürdürmelidirler.” ifadelerine yer verildi.

Savaş kararı 2014 yılında alındı

Kürdistan’a yönelik savaş kararının 2014 yılında MGK toplantısında alındığını ifade eden KCK, “Dolmabahçe Mutabakatı’nı reddedip Önder Apo’ya tecrit uygulayarak da adım adım pratiğe koymuştur. Şimdi de aldıkları savaş kararı ve hedefleri doğrultusunda saldırılarını en ağır biçimde sürdürmektedirler. Bu nedenle mahallelere hedef gözetilmeden saldırılmaktadır. Hepinizi öldürürüz tehdidi ve şantajıyla psikolojik savaşı arttırıp göçertmeyi sağlatmaya çalışmaktadırlar. Bu amaç için de insanlık dışı kirli bir savaş yürütmektedirler. Savaş suçu işleyerek halkı göçertmeyi hedeflemektedirler” dedi.

Bıçak kemiğe dayandı

“Tüm Kürdistan halkı bu gerçeği görerek her yerde ayağa kalkmalıdır” diyen KCK şunları söyledi: “Bu ablukalar kırılmadan evde oturmak, yiyip içmek haramdır. Her yerde direniş yükseltilmelidir. Öyle binlerle değil, onbinlerle, yüzbinlerle ayağa kalkılmalıdır. Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Kültürel soykırımcı sömürgeci cellat Kürt’ü boğazlamak istemektedir. Buna karşı artık ne sessiz kalınabilir, ne evde oturulabilir. Direnişi sahiplenme seferberliğiyle Türk devletinin saldırıları püskürtülmelidir. Bu saldırı püskürtülmeden de hiç kimse evine dönmemelidir Direniş alanlarındaki halkımız da direniş alanında kalamayacak hastalar dışında kesinlikle bulunduğu sokağı, mahalleyi, şehri terk etmemelidir. Bulunduğumuz yerde kalmanın en büyük direniş olduğu ve direnişin başarısının buna bağlı olduğu bilinmelidir. Direnen halkımız şunu bilmelidir; direnişini sürdürdüğü takdirde bu saldırılar püskürtülecek, kazanan ve tüm halkımıza kazandıran direnişleri olacaktır. Özyönetim direnişlerine verilen destekle Türkiye’deki her türlü gericilik yıkılacak, Türkiye halklarının kardeşliği temelinde demokratik birliği sağlanacaktır.”

Önceki İçerikCizre’de 1 sivil daha yaşamını yitirdi
Sonraki İçerikSur’da 1 asker öldürüldü