Kazanan Amasya halkı oldu

Amasya’nın Hızırpaşa Mahallesi’nde park alanının akaryakıt istasyonu yapılması üzerine, Samsun 2’inci İdare Mahkemesi’ne açılan iptal davasında karar alınarak yürütme durduruldu

HABER MERKEZİ (07.06.2014)- Amasya’nın Hızırpaşa Mahallesi’nde park alanının akaryakıt istasyonuna çevirilmesi istenmesi üzerine 20 yaşındaki Tuba Kalelioğlu tarafından 5 Mayıs günü Samsun 2’inci İdare Mahkemesi’ne açılan iptal davasında karar alındı.

Mahkeme, park alanı için Amasya Belediyesi’nin 07 Kasım 206 tarihli revizyon imar planının, 09 Ağustos 2008 tarihli arsa ve arazi düzenlemesi işleminin, 23 Mayıs 2014 tarih 2014/101 sayılı yapı ruhsatı işleminin iptali ile ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Amasya Baro Başlanı Ahmet Melik Derindere, mahkemenin idarenin savunması alınancaya kadar yürütmeyi durdurma kararını aldığını belirterek şunları söyledi: “Şu an için amacımıza ulaştık. Mahkeme, savunmanın alınmasının ardından tekrar değerlendirme yapacak. Tarafları dinleyecek, delilleri değerlendirecek daha sonra nihai kararını verecek.”

Amasya’da çok sayıda ağacın kesilerek akaryakıt istasyonuna çevrilmesini engellemek isteyen halk, 3 Haziran’dan beri parkta nöbet tutuyor.

 

Önceki İçerikEsenyurt davasında bilindik senaryo yine sahnedeydi
Sonraki İçerikTrans X İstanbul filmi Dersim’de gösterildi