‘Kaypakkaya cüretini kuşanarak 21 Mayıs’ta Kadıköy’de buluşalım’

Demokratik Haklar Federasyonu 44. ölümsüzlük yıldönümünde komünist önder İbrahim Kaypakaya’yı anmak için 21 Mayıs’ta Kadıköy’de olacağını duyurdu

HABER MERKEZİ (18.05.2017)- Demokratik Haklar Federasyonu 44. ölümsüzlük yıldönümünde komünist önder İbrahim Kaypakaya’yı anmak için 21 Mayıs’ta Kadıköy’de olacağını duyurdu. DHF, Partizan, Devrimci Parti, ESP ve HDK’nin ortak yapacağı Kaypakkaya anmasına ilişkin DHF’nin çağrısı şöyle:

“18 Mayıs 1973 Komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın Amed işkencehanelerinde katledilişinin 44.yıldönümündeyiz. Komünist fikirleriyle karanlıkları aydınlatan İbrahim Kaypakkaya bugünde kızıl bir fener olarak yolumuza ışık olmaya devam ediyor.

Komünist önder İbrahim Kaypakkaya şahsında Mayıs şehitleri başta olmak üzere devrim ve sosyalizm mücadelesinde yitirdiklerimizi anmak ve onların bizlere bıraktıkları mücadele bayrağını daha da ileri taşımak tarihsel anlamda devrimci görevlerimizden biridir. Bu perspektifle Komünist önder İbrahim Kaypakkaya ve onun şahsında başta yakın dönem içerisinde güneşe uğurladığımız Ulaş Bayraktaroğlu ve Dersim’de ölümsüzleşen 12 halk savaşçısı olmak üzere sınıfsız ve sömürüsüz bir dünya düşüyle sonsuzluğa uğurladığımız kızıl kardelenlerimizi anacağımız yürüyüşe tüm halkımızı katılmaya çağırıyoruz!

Komünist önder İbrahim Kaypakkaya ölümsüzdür!

Devrim şehitleri ölümsüzdür!

Tarih: 21 Mayıs

Yer: Kadıköy (toplanma alanı Süreyya Opera önü)

Saat: 18.00

Demokratik Haklar Federasyonu

Önceki İçerikMKP: Kaypakkaya yoldaşın komünist anısı yaşıyor, yaşayacak!
Sonraki İçerik18 Mayıs şehitlerini anmak için Kadıköy’e!