Katliamın sorumlusu kana susamış Erdoğan/AKP iktidarıdır!

Vahşi katliamlar geleneğinin artık rutinleştiği bu tarihsel kesitte ve her an içimizden birilerinin bombaların hedefi olduğu bu durumda susmak ve karşı çıkmamak artık yaşananlara ortak olmak anlamına gelmektedir. Bu bağlamda yeni katliamların ve saldırıların önüne geçmek için bulunduğumuz bütün alanlarda var gücümüzle haykırarak sokaklara çıkmalı ve hesap sormalıyız. Karanlığın zebanilerine karşı aydınlık bir gelecek ve yaşanılabilinir bir dünya umudunu kuşanarak, sesimizi öfkemizle ve bilincimizle buluşturalım, mücadele edelim ve hesap soralım

HABER MERKEZİ (29.06.2016)- Demokratik Haklar Federasyonu’nun Atatürk Havaalanı’nda gerçekleştirilen vahşi katliama dair kamuoyuna yaptığı açıklamayı olduğu gibi yayınlıyoruz.

“Kana susamış bir barbarlıkla halklarımıza savaş açan ve halklarımızın kanını akıtarak coğrafyamızı bir kan deryasına çeviren “TC” devleti ve somut uygulayıcısı Erdoğan/AKP iktidarı yeni katliamlarla halklarımızı vahşice katletmeye devam ediyor. Bölgesel ve uluslararası bütün politik eksenini ve ilişkilerini tamamen savaş, işgal, talan ve gericilik düzleminde biçimlendiren Erdoğan/AKP iktidarı insanlığın bütün tarihsel ve güncel ilerici birikimlerini ve kazanımlarını hedef alarak saldırmaya ve talan etmeye devam ediyor. Bunu yaparken de kendi gerici niteliğine uygun olarak kendisiyle aynı gerici düzlemde buluşan gerici-faşist odakları kullanmaktadır. IŞİD tam da bu zeminde beslenen ve halklara karşı savaşta barbarca rol oynayan öznelerden biridir. Kendi gerici politikalarını hâkim kılmak için engel teşkil eden ve barikat oluşturan tüm toplumsal dinamikler topyekûn gerici savaş konseptiyle katliamlardan ve kıyımdan geçirilerek zapturapt altına alınmaya çalışılmaktadır.  “TC” tarihinin en barbar katliamlarından biri olan 2 Temmuz Sivas Katliamı’nın 23. yılının öngünlerini yaşadığımız bugünlerde İstanbul/Atatürk Havaalanı’nda yaşanan kanlı katliam bu gerici ve barbar geleneğin sistematik olarak ve bir devlet politikası olarak devam ettiğinin açık kanıtıdır. Ki son bir yıl içinde yaşanan ve yüzlerce insanının vahşice katledildiği Amed, Suruç ve Ankara katliamları devletin girdiği yeni savaş yönelimini ve kitlesel katliamlar gerçekliğini ortaya seren bir yerde durmaktadır.

En son dün yaşanan vahşi katliamda da 42 kişi yaşamını yitirirken yüzlerce kişi de yaralanmıştır. Bu vesileyle vahşi katliamda yaşamını yitiren ve yaralanan tüm halkımızın acılarını paylaştığımızı ve vahşi katliamı hesap sorma bilinciyle lanetlediğimizi belirtmek istiyoruz. Katliamın birinci dereceden sorumlusu, IŞİD barbarlığını her açıdan besleyen ve zemin yaratarak bizzat halklara karşı kullanan Erdoğan iktidarıdır.

Susma, sokağa çık hesap sor!

Vahşi katliamlar geleneğinin artık rutinleştiği bu tarihsel kesitte ve her an içimizden birilerinin bombaların hedefi olduğu bu durumda susmak ve karşı çıkmamak artık yaşananlara ortak olmak anlamına gelmektedir. Bu bağlamda yeni katliamların ve saldırıların önüne geçmek için bulunduğumuz bütün alanlarda var gücümüzle haykırarak sokaklara çıkmalı ve hesap sormalıyız.

Karanlığın zebanilerine karşı aydınlık bir gelecek ve yaşanılabilinir bir dünya umudunu kuşanarak, sesimizi öfkemizle ve bilincimizle buluşturalım, mücadele edelim ve hesap soralım.”

Önceki İçerikZirvelere Düşen Güneş
Sonraki İçerikFacebook sayfamız bir kere daha engellendi