İzmir’de 11 kişi tutuklandı

İzmir’de 12 Temmuz’da Gezi direnişçilerine yönelik yapılan baskınlar sonucu gözaltına alınan 15 kişiden, aralarında DHF üyelerinin de bulunduğu 11 kişi tutuklandı

HABER MERKEZİ (16.07.2013)- İzmir’de 12 Temmuz Cuma günü polis baskınları sırasında gözaltına alınan 15 kişiden, aralarında DHF üyelerinin de bulunduğu 11 kişi tutuklandı.

Gözaltına alınan 15 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından dün İzmir Savcılığı’na sevk edildi.   Savcılıkta ESP üyesi Dilek Keskin ile SGD üyesi Tuğçe Demirhisar serbest bırakılırken, geri kalan 13 kişi tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edildi. Dün gece geç saatlere kadar devam eden ifade verme işlemlerinin ardından, mahkeme 11 direnişçinin tutuklanmasına karar verdi. 

DHF üyeleri de tutuklandı

Tutuklananlar şu isimlerden oluşuyor: DHF üyeleri Cem Ekici, Emrah Akdağ ve Özgür Demirci, ESP üyesi Vedat Biçici, SGD üyeleri Atilla Dalkılıç ve Esra Ayyıldız, Halk Cephesi üyeleri Hicri Serviler ve Faruk Erdoğan, BDP üyesi Hüseyin Kaya, Mücadele Birliği üyeleri Canol Bayatbalağ ve Mitat Kavak.

Mahkemede Halk Cephesi üyesi Gamze Balcı ile Mücadele Birliği üyesi Lütfiye Burcu Kara tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bu tutuklamalarla birlikte Gezi Parkı direnişçilerine yönelik gözaltılarda tutuklananların sayısı 48’e çıktı.

 

 

 

Önceki İçerikMKP /HKO’dan eş zamanlı eylem
Sonraki İçerikİstanbul’da 50 kişi gözaltına alındı