İnfaz ettikleri gencin bedenini zırhlı araca bağlayıp sürüklediler

Faşizmin ölü bedenlere dahi saygısı olmadığına bir kez daha tanık olduk. Ekin Wan’ın çıplak bedenini sürükleyen, cansız gerillalara işkence eden devlet bu kez de, infaz ettiği 24 yaşındaki Hacı Lokman Birlik’i zırhlı aracın arkasına bağlayarak sürükledi

HABER MERKEZİ (04.10.2015) – Devletin ister sivil olsun ister gerilla, katliamları, infazları sürerken bir yandan da katledilen bedenlere işkence pervasızca büyüyor. Şırnak’ta özel harekatçılar tarafından yaralı haldeyken infaz edilen Hacı Lokman Birlik’in, infaz edildikten sonra Akrep tipi zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklendiği ortaya çıktı.

Bölgedeki çatışmalardan fotoğraf ve görüntüler paylaşan @J_I_T_E_M adlı Twitter hesabı fotoğrafı “Ben Askerime, Polisime leş taşıtmam…” ibaresiyle paylaştı.

DİHA’nın Birlik’in katledildiği ana tanık olan görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde Birlik’in özel harekat timleri tarafından önce yaralandığı sonra infaz edildiği kaydedilmişti. Özel harekat timlerinin infaz edilen Birlik’in başına basarak fotoğraf çektirdiklerinin altını çizen görgü tanıkları, Birlik’in daha sonra Akrep tipi zırhlı aracın arkasına bağlanarak Bayındırlık binasına kadar sürüklendiğini anlatmıştı.

 

Önceki İçerikHalkın Günlüğü 108. sayısı çıktı!
Sonraki İçerikOvacık’ta özel harekatçılardan linç girişimi