İdil’de 3 Cizre’de 4 polis öldürüldü

Şırnak’ın İdil ilçesinde zırhlı araca yönelik düzenlenen eylemde 3 polis öldürüldü, 4 polis ise yaralandı. Cizre’de de dün yaşanan çatışmalarda YPS güçlerinin 4 özel harekatçıyı öldürdüğü bildirildi

HABER MERKEZİ (18.01.2016) – Devlet güçleri Şırnak’ta ağır kayıplar vermeye devam ediyor. Şırnak’ın İdil ilçesinde 3 polis, Cizre ilçesinde ise 4 polis öldürüldü.

İdil’de dün akşam 23.30 sıralarında zırhlı polis aracının geçişi sırasında patlama meydana geldi. Patlamada 3 polis ölürken, 4 polis de yaralandı. Yaralanan 4 polisten 2’sinin durumunun ağır olduğu bildirildi.

İdil’de patlamaya eş zamanlı olarak İlçe Jandarma Komutanlığı’na da roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla eylem düzenlendi. Takviye olarak gelen zırhlı polis aracına da roketli eylem gerçekleştirildi.

Cizre’de çatışmalar sürüyor

Cizre ilçesinde de saldırılar ve direniş devam ediyor. Dün akşam saatlerinde Cudi Mahallesi’nde çıkan çatışmalarda YPS güçlerinin 4 özel harekat polisini öldürdüğü, 1’inin ise ağır yaralandığı bildirildi.

Amed’de de eylem

Amed’in merkez Yenişehir İlçesinde de polislere yönelik eylem düzenlendi. Şehitlik Mahallesi’nde gece 00.30 sıralarında devriye gezen zırhlı araca yönelik düzenlenen eylemde, atılan roket zırhlı aracı ıskaladı. Roketin trafoya isabet etmesi sonucu elektrikler kesilirken, eylemde yaralanan ya da hayatını kaybeden olmadı.

Önceki İçerikDGH: ‘Bu suça ortak olmayacağız! Akademisyenler yalnız değildir’
Sonraki İçerikCizre’de 1 kişi daha hayatını kaybetti