Gülsuyu ve Gülensuyu’nda seçim çalışması

DHF faaliyetçileri Cem Vakfı’na karşı nöbet tutulan Gülsuyu Cem Evini ziyaret etti. Ardından Gülsuyu ve Gülensuyu’nda seçim çalışmaları yaptı

İSTANBUL (20.05.2015) – Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) faaliyetçileri Gülsuyu Cem Evi’ni ziyaret etti. Ziyaret sırasında Cem Vakfına karşı Gülsuyu halkının Cem evinde tuttuğu nöbet ve Cem Evinin Gülsüyü halkı tarafından yönetilmesine dair sohbetler gerçekleştirildi.

Cem Evinde, Cem Vakfı tarafından kadınlara yönelik darp girişimi ve sözlü taciz yapıldığı dile getirilirken DHF faaliyetçileri Maltepe Cem Evinde nöbet tutan Gülsuyu halkının yanında olacağı bildirildi.

Gülsuyu ve Gülensuyu’nda seçim çalışması

DHF Faaliyetçileri Cem Evini ziyaretin ardından Gülsuyu ve Gülensuyu’nda seçim çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ’ın seçmenlerine göndermiş olduğu mektuplar dağıtıldı.

Gülsuyu halkı ile seçim üzerine, mahalle sorunları üzerine, engelli insanların sorunları üzerine, yoksulluk ve insan üzerindeki tahribatı üzerine sohbet edilip birlikte seçim çalışmalarına katılan dostlarla çalışma yapıldı. Gülsuyunda maddi durumu zor olan belirli aileler tespit edilip ihtiyaçlar doğrultusunda; sedye, sağlık malzemeleri, ranza vb. ihtiyaç malzemelerinin karşılanması için kampanya başlatıldı.

Her çalınan kapıda halk DHF’lileri olumlu karşılarken, DHF’ye kapılarının her zaman açık olduğunu dile getirdiler.

 

Önceki İçerikErdal Ataş ve Fatih Maçoğlu Kıbrıs’ta
Sonraki İçerikDersim DHF: Faşist CHP devrimci değerlerimizi kullanamaz