Gözaltındaki DHF’lilerden mücadeleyi yükseltme çağrısı

Gözaltına alınan DHF üye ve taraftarlarına yönelik polisin ikna ve ajanlaştırma politikaları DHF’lilerin devrimci irade ve tutumuyla boşa düşürülüyor

İSTANBUL (28.05.2015)- Dün sabah saatlerinde Demokratik Haklar Federasyonu İstanbul örgütlülüğüne yönelik yapılan polis baskınlarında 22 kişi gözaltına alındı. Bugünde devam eden baskınlarda Tuncay Atiş adlı DHF taraftarı da gözaltına alınarak Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Hala gözaltında olan DHF üye ve taraftarları polisin keyfi uygulamalarını protesto etmek için yemek yememe kararı aldılar. Öğlen saatlerinde aileleriyle görüştürülen bazı DHF üyeleri, ailelerinin yanına slogan ve marşlarla geldiler. Gözaltı sürecine dair bilgi veren DHF’liler, devrimci kararlılık ve coşkularından taviz vermeyerek hücreleri direniş alanına çevirdi. DHF’liler tüm yoldaşlarına ve halka seslenerek dışarıda mücadeleyi daha da yükseltme çağrısında bulundular.

Polis ikna odalarıyla ajanlaştırma politikalarına devam ediyor

Devrimci iradeyi kırmak ve ajanlaştırmak amacıyla, bin bir türlü kirli politika DHF üyelerine uygulanmaktadır. DHF’liler siyasi polis tarafından gece boyu taciz edilerek ikna odalarına alınmak istendi. Polisin bütün bu kirli politikalarına karşı DHF’liler ikna odalarına gitmeyi reddettiler.

Ayrıca aileler üzerinde de baskı uygulamaya çalışan polis çeşitli eylemlerde farklı kişilerin resimlerini çocuklarının resimleriymiş gibi göstererek polisin dayatmaya çalıştığı ‘suçları’ kabul etmelerini istediler. Buna karşı çıkan aileler çocuklarının mücadelesinin kendi mücadeleleri olduğunu ifade ederek polisin kirli politika ve baskılarını boşa düşürdüler.

DHF üye ve taraftarlarının yarın öğlen saatlerinde mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

 

Önceki İçerikDHF’ ye dönük saldırılar ülke genelinde protesto edildi( Foto Haber)
Sonraki İçerik11 DHF’li tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi(YENİLENDİ)