Gazi’de polis azgınca saldırıyor

Dün Gazi Mahallesi’nde devam eden eylemler sırasında polisin azgınca saldırıları sonucu bir DHF’li yaralandı. Ağır yaralanan Duran Akbaş isimli başka bir gençse hala yaşam mücadelesi veriyor

İSTANBUL (07.06.2013)- Bilindiği gibi Taksim Gezi Parkı direnişi çerçevesinde başlayan eylemler İstanbul’un özellikle yoksul emekçilerin yaşadığı Sarıgazi, Gazi Mahallesi gibi semtlerine yayılarak devam ediyor. Bu çerçevede Gazi Mahallesi’nde de halk günlerdir kitlesel bir şekilde eylemler düzenliyor, kolluk güçlerinin gaz bombasıyla, tazyikli su ve plastik mermilerle azgınca saldırıları karşısında sapanlarla, taşlarla ve molotof kokteylleriyle direniyor.  

Dün yine akşam saatlerinde Eski Karakol durağında toplanan ve on binleri bulan Gazi halkı Gazi Karakoluna yürümek istedi. Polis yine gaz bombaları ve tazyikli suyla halka saldırarak dağıtmak istedi. Zırhlı araçların sokaklara dalarak halkın üzerine hedef gözeterek gaz bombası atması sonucu bir DHF üyesi karnına gaz bombası isabet etmesi sonucu yaralandı.  Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan DHF’linin burada tedavisi yapıldı.

Duran Akbaş ağır yaralı

Öte yandan Gazi Mahallesi’nde polisin gittikçe dozajı artan saldırıları sonucu Duran Akbaş isimli 27 yaşındaki bir gençse kafasından ağır bir şekilde yaralandı. Durumu ciddi olduğu için Gazi’deki hastanede tedavi edilemeyen Akbaş Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Akbaş  hayati tehlikeyi hala atlatmış değil.

 

Önceki İçerikSarıgazi’de ve Gazi’de halk günlerdir direnişte
Sonraki İçerikGazi’de bir yaralı daha