Evvel Temmuz Festivali sona erdi!

Bu yıl 16.’sı düzenlenen Evvel Temmuz festivali 15 Temmuz’da Grup Yorum konseriyle coşkulu bir şekilde son buldu. Antakya’nın Samandağ ilçesinde yapılan festivale birçok devrimci, demokrat kurumda katıldı

Antakya (17.07.2015)  – Her yıl olduğu gibi bu yılda Arap Alevilerinin coşkuyla karşıladığı 16.’sı düzenlenen Evvel Temmuz Festivali çeşitli programlar ve etkinlikler çerçevesinde 11 Temmuz’da başlayıp 15 Temmuz tarihinde coşkulu bir şekilde sona erdi.

Festival kapsamında İlkay Akkaya, Hozan Beşir, Yeni Türkü, Grup Abdal, Grup Yorum, Grup Nidal, Kaldırım Müzik Topluluğu gibi sanatçılar sahne alırken, gündüzleri ise Ortadoğu ve Suriye, Seçimler sonrası durum, kadın sorunları ile ilgili paneller yapıldı.

Ayrıca Arap Alevi Gençlik Meclisleri’nin çağrısıyla aralarında Demokratik Haklar Federasyonu’nun da bulunduğu devrimci, demokrat kurumlar, Antakya şehitlerini anmak için bir yürüyüş gerçekleştirdi.

DHF Samandağ halkıyla buluştu!

DHF’liler festival başlangıcından son güne kadar Samandağ merkez, Tekebaşı, Mağracık ve Tomruksuyu köylerinde Halkın Günlüğü Gazetesi dağıtımı yaparak Samandağ halkıyla buluştu. Samandağ halkının büyük ilgisiyle karşılanan çalışmada köylülerle sıcak ilişkiler kurulurken, Ortadoğu ve Suriye, seçimler, Türkiye-Kuzey Kürdistan devrimci hareketiyle ilgili verimli sohbetler gerçekleştirildi.

DHF’nin açmış olduğu stant ile de festival alanında da çalışmalar yürütüldü. Festival Grup Yorum konseriyle büyük bir coşkuyla son buldu.

Önceki İçerikSevgili Babam’a…
Sonraki İçerikSYRIZA Teslim Oldu: Şimdi Yenilenmiş Bir Halk Direnişinin Zamanıdır!