ESP ve SGD üyelerine gözaltı terörü

Son dönemlerde toplumsal muhalefeti bastırmak için yapılan polis baskınlarının bu seferki adresi Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ve Sosyalist Gençlik Derneği üyelerine oldu. Sabah erken saatlerde İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Antakya ve Eskişehirde yapılan polis baskınlarında bir çok kişi gözaltına alındı

HABER MERKEZİ (04.12.2015)- İstanbul, Diyarbakır, Ankara, Eskişehir ve Antakya’da ESP ve SGD’lilerin evlerine polis baskın yaptı. Suruç gazileri ve milletvekili adayları ile ESP Genel Başkan Yardımcısı Fethiye Ok’un da içinde olduğu 15 kişi gözaltına alındı.

İSTANBUL

İstanbul’daki ev baskınlarında SDGF Eşbaşkanı ve Suruç gazisi Oğuz Yüzgeç gözaltına alındı. Gezi direnişi sırasında gözünü kaybeden ve Suruç’ta yaralanan Çağdaş Küçükbattal da gözaltına alınanlar arasında bulunuyor. Suruç katliamında kardeşi Polen Ünlü’yü kaybeden Doğukan Ünlü de İstanbul’da gözaltına alındı.

Suruç gazisi ve milletvekili adayı Şerife Erbay, Suruç gazisi İlke Başak Baydar, SGDF üyeleri Taylan Çetinel, Özgür Bedel, Ezgi Bedel gözaltına alındı.

Eyüp İlçesi Karadolap Mahallesi’nde de Günaydın Akar adlı ESP’li gözaltına alındı.

BEKSAV çalışanı Duygu Bozkurt’un anneannesinin evi basıldı, Bozkurt evde olmadığı için gözaltına alınmadı. Can Papila’nın evi basıldı, hakkında arama kararı olduğu söylendi. Ancak Papila evde olmadığı için gözaltına alınmadı.

Evinde arama yapılan Jülide Ateş hakkında da yakalama kararı bulunuyor.

ANKARA

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın basın danışmanı Ece Şimşek’in Ankara’daki evi basıldı, Şimşek gözaltına alındı. HDP İstanbul milletvekili adayı Burcu Demirbaş da Ankara’da evinden gözaltına alındı.

DİYARBAKIR

Diyarbakır Tesisler Mahallesi’ndeki evi basan polis, ESP Genel Başkan Yardımcısı Fethiye Ok ve Diyarbakır İl Başkanı Soner Çiçek’i gözaltına aldı. Ok ve Çiçek, İstanbul’a getirilecek. Ev baskını sırasında 7 zırhlı araç getirildi. Polisler, arama sırasında “Ölürüm Türkiyem” şarkısını dinledi. Evdeki telefonlar ile bilgisayarlara el konuldu.

ANTAKYA

Antakya’da Alper Kaba gözaltına alındı.

ESKİŞEHİR

Eskişehir’de ise Barış Erhan’ın evi basıldı. Erhan gözaltına alındı.

 

Kaynak: ETHA

Önceki İçerikSarıgazi’de bir kadın polisler tarafından katledildi
Sonraki İçerikSınıf Teorisi ve Halkın Günlüğü çıktı!