Eskişehir’de Kaypakkaya anması

Eskişehir’de “Devrimci tarihte İbrahim Kaypakkaya’nın rolü ve önemi” konulu panel gerçekleştirildi. Panele konuşmacı olarak Halkın Günlüğü temsilcisi Hüseyin Şimşek katıldı

ESKİŞEHİR(13.05.2016) – Eskişehir’de “Devrimci tarihte İbrahim Kaypakkaya’nın rolü ve önemi” konulu panel gerçekleştirildi.

Demokratik Haklar Federasyonu Eskişehir Örgütlülüğü 13 Mayıs Cuma Günü saat 18:00’de 19 Mayıs Gençlik Merkezi’nde İbrahim Kaypakkaya’nın ölümsüzlüğünün 43. yılının şahsında tüm Mayıs Ayı şehitlerini anma etkinlikleri çerçevesinde Halkın Günlüğü Gazetesi temsilcisi Hüseyin Şimşek’in katılımıyla “Devrimci tarihte İbrahim Kaypakkaya’nın yeri ve önemi” konulu panel gerçekleştirdi.

Panele başlamadan önce Mayıs Ayı içerisinde ölümsüzleşen şehitler anılarak yine Mayıs ayı içersinde gerçekleştirilen Dersim Soykırımı, Çorum Katliamı, Soma Katliamı lanetlendi.

Gerçekleştirilen panele konuşmacı olarak katılan Halkın Günlüğü temsilcisiHüseyin Şimşek  İbrahim Kaypakkaya’nın tarihteki yeri, önemi ve bilimsel sosyalizme katkı sağladığı tahlilleri hakkında değerlendirmeler yaptı. Konuşmanın ardından  katılımcıların görüşleri aşınarak ve gelen sorulara cevap verilerek panel sonlandırıldı.

Panel’in ardından ise Emrah Cilasun’un “Kırmızı Gül Buz İçinde” isimli belgeseli gösterilerek etkinlik sonlandırıldı

 

Önceki İçerikİSİG; AKP’li yıllarda madenlerde 1470 işçi katledildi
Sonraki İçerikKobra helikopterin vurulma anına ilişkin görüntü