Eskişehir’de Erdoğan protestosuna saldırı (Yenilendi)

Eskişehir’de seçim mitingine giden Başbakan Erdoğan’ı protesto eden yaklaşık bin kişilik kitleye saldıran polis aralarında DHF üye ve taraftarlarının da olduğu yaklaşık 150 kişiyi gözaltına aldı 

ESKİŞEHİR (07.03.2014)- Eskişehir’de seçim mitingini protesto etmek için yaklaşık bin kişilik kitle saat 12.00’de Espark önünde bir araya geldi. Başbakan’ın miting yapacağı alana hareket etmek isteyen kitleye polis biber gazı ve coplarla saldırırken, çatışmalar Espark civarında yoğunlaştı. Espark önünde barikatlar kuran kitlenin direnişi uzun süre devam etti.

Polis camide sıkıştırdığı kitleye coplarla saldırırken, caminin çevresini TOMA’larla kuşatan polis aralarında DHF üye ve taraftarlarının da olduğu yaklaşık 150 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınanlar 5 otobüsle emniyete götürüldü

Polisin gözaltına aldığı kişilerin çoğunluğunu darp ederek yaraladığı ve vücutlarının çeşitli yerlerinde kırıklar oluştuğu bildirildi. Gözaltına alınan yaklaşık 150 kişi 5 ayrı otobüse bindirilerek bir kısmı Bursa yolu üzerindeki polis okuluna bir kısmı ise Eskişehir Aydıneri Hizmet Binası’na götürüldü. 

Saldırılara polisin yanı sıra AKP’liler de katıldı. 

 

Önceki İçerikBerkin Elvan için dayanışma çağrısı
Sonraki İçerikAKP’nin Hakan Fidan Skandalları Sınır Ötesi İlerliyor!