Ersin Erel sonsuzluğa uğurlandı!

28 Kasım’da Dersim/Aliboğaz’ında ölümsüzleşen TİKKO gerillası Ersin Erel Dersim/Pertek’te sloganlarla sonsuzluğa uğurlandı

HABER MERKEZİ (01.12.20169-  28 Kasım’da Dersim/Aliboğaz’ında yaşanan bombardıman ve çatışmada yaşamını yitiren TKP/ML-TİKKO gerillası Ersin Erel Dersim’in Pertek ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı. Elazığ’dan cenazesi alınan Ersin Erel, Dersim’in Pertek İlçesi Dere Nahiyesi Karabulut mezrasında sloganlarla güneşe uğurlandı.

Cenaze konvoyu Elazığ ve Pertek çıkışları ile Dere Nahiyesi girişinde durdurularak GBT kontrolü yapıldı.

Köy ’de alkış ve sloganlarla karşılanan cenaze törenine Partizan, DP, DBP, DHF ve HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü’ katıldı. Devrim ve komünizm şehitleri için yapılan bir dakikalık saygı duruşunun ardından Partizan adına bir konuşma gerçekleştirildi. Konuşmada kısaca, Ali boğazında şehit düşen halk savaşçıları anılarak, Dersim’de ‘’TC’’nin son bir yıldır aralıksız sürdürdüğü katliamlar, operasyonlar karşısında boyun eğmeyip direnenlerin, şehitlerin devrettikleri mücadele bayrağını daha fazla göğe çıkartmanın günü olduğu belirtildi.

Ersin Erel konuşmaların ardından ‘’ Gerillalar ölmez yaşasın halk savaşı, Dersim’de düşene dövüşene bin selam’’ sloganları eşliğinde toprağa verildi. Mezarlık kızıl karanfillerle donatıldı.

 

 

Önceki İçerikOHAL in “TC” Ekonomisine Ayarı Ve Ekonomik Krizin Ayak Sesleri!
Sonraki İçerikHBDH: Faşizme karşı birleşik devrimci savaşımızı yükseltelim!