Erhan Gencer hayatını kaybetti

Yakalandığı kanser hastalığıyla uzun zamandan bu yana mücadele eden Erhan Gencer, dün sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

HABER MERKEZİ (06-03-2014)-Yakalandığı kanser hastalığıyla uzun zamandan beri mücadele eden Erhan Gencer,  dün sabah saatlerinde tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

13 Şubat 1949 Antalya’nın Korkuteli ilçesinde dünyaya gelen Erhan Gencer vasiyeti üzerine,  Kremasyon fırınında  yakılarak külleri boğazdan denize savrulacak. Gencer’in bu isteğini, Almanya’da yaşayan ailesi ve dostları yerine getirecek. Gencer’in cenazesi Almanya’ya getirilerek yakılma işlemleri Almanya’da gerçekleştirilecek. Külleri bir Urne içinde İstanbul Boğazı’ndan denize savrulacak.

TKP-ML’nin önder kadrolarındandı

Materyalist dünya görüşüne sahip olan Erhan Gencer 1980’li yıllarda TKP-ML’nin önder kadroları arasında yer almış ve hapishaneden tahliye olduktan sonra yurtdışına çıkmıştı. Erhan Gencer  Freiburg’da Enerji danışmanı olarak çalışmaktaydı. Ölümüyle dostlarını ve Kaypakkayacı camiayı  derinden üzen Gencer’in cenazesinin, Perşembe veya Cuma günü Basel üzerinden Almanya’ya getirilmesi bekleniyor. 

 

Önceki İçerikMKP dava tutsaklarından 8 Mart açıklaması
Sonraki İçerikMKP’den 8 Mart açıklaması