Diyadin’de özel timler 3 kişiyi katletti

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde fırında çalışan Orhan Aslan (16) ve Emrah Aydemir (15) isimli çocuklar iş yerinin taranması sonucu katledildi. Murat Mahallesi’nde ise kimliği öğrenilemeyen bir kişi, özel harekat timleri tarafından katledilmiş halde bulundu

HABER MERKEZİ (13.08.2015) – Ağrı’nın Diyadin ilçesinde fırında çalışan Orhan Aslan (16) ve Emrah Aydemir (15) isimli çocuklar iş yerinin taranması sonucu katledildi. Murat Mahallesi’nde ise kimliği öğrenilemeyen bir yurttaş, özel harekat timleri tarafından katledilmiş halde bulundu.

Ağrı’nın Diyadin ilçesinde dün gece saatlerinde İlçe Jandarma Komutanlığı’na yapılan saldırının ardından özel harekat timleri önüne geleni taradı. Jandarma Komutanlığı’nın karşısındaki tüm ev ve iş yerleri taranırken, Atatürk Mahallesi’ndeki fırında çalışan ve odun almak için dükkanın karşısındaki depoya giden Orhan Aslan (16) ve Emrah Aydemir (15) isimli çocuklar, özel harekat timleri tarafından tarandı. Kurşunların hedefi olan çocuklar olay yerinde yaşamını yitirirken, iş yeri kan gölüne döndü.

Önce infaz edildi sonra panzerle sürüklendi

Murat Mahallesi’nde ise sabah saatlerinde harabe halindeki evlerin arasında bir erkeğe ait cenaze bulundu. Görgü tanıkları, bu kişinin infaz edildikten sonra panzerle sürüklenip buraya getirildiğini dile getirdi. Olay yerinde kan ve sürükleme izleri olduğu görüldü.

İnfazı haber alan çocukların aileleri İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gittiklerinde, cenazelerin Erzurum Adli Tıp Kurumu’na götürüldüğü haberi aldı.

İnfazdan sonra ev baskınları

Çocukların infaz edildiği işyerinin üst katında yaşayan ailelerin evlerine baskın düzenleyen özel harekat timleri evdeki herkesi işkenceden geçirerek, darp etti. Saldırının ardından Fevzi Kahraman (50), Aytekin Kahraman (45), Mehmet Kahraman ve Harun Kahraman gözaltına alındı.

Kepenklerin açılmadığı ilçede büyük gerginlik

Tüm esnafın kepenk kapattığı ilçede büyük gerginlik hakim. Halk İlçe Devlet Hastanesi önüne giderken, özel harekat timlerinin zırhlı araçlarla ilçe merkezinde dolaşması gerginliği daha da arttırıyor.

DİHA

Önceki İçerikSilahsız Biçimlerin Silahlı Biçimlere Tabi Ele Alınması İki Biçimin Özde Bir Olmasıdır!
Sonraki İçerikSuruç’ta yaralanan Cömert ölümsüzleşti