DHKP-C Ankara eylemini üstlendi

DHKP-C dün gece Ankara Dikmen’de polisevine yönelik yapılan roketli saldırıyı üstlenerek eylemin Haziran direnişinde katledilenler için yapıldığını açıkladı

HABER MERKEZİ (21. 09.2013)- Devrimci Halk Kurtuluş Cephesi Basın Bürosu bir açıklama yaparak dün gece Ankara Dikmen’de Emniyet Müdürlüğünün yanındaki polisevlerine yönelik roketli saldırıyı üstlendi. DHKC 20 Eylül Cuma akşam saat 21.30 sıralarında Ankara Dikmen’de Emniyet Genel Müdürlüğü ve ek hizmet binalarının savaşçıları tarafından üç ayrı noktadan vurulduğunu belirtirken eylemin Haziran Ayaklanması’nda katledilen Mehmet Ayvalıtaş, Abdullah Cömert, Ethem Sarısülük, İrfan Tuna, Ali İsmail Korkmaz, Ahmet Atakan,  gaz bombalarıyla kafasına nişan alınan, gözü çıkartılan 12 kişi ve 95 gündür komada olan 14 yaşındaki Berkin Elvan’ın hesabını sormak için yapıldığını açıkladı.

“Muharrem Karataş ölümsüzdür “

Açıklamada eylem sonrasında yaşananlara ilişkin “Eylemden yaklaşık 3 saat sonra savaşçılarımız Balgat Yüzüncü yıl mahallesinden kuşatılmış ve savaşçılarımızdan Muharrem Karataş çatışarak şehit düşmüş, bir savaşçımız da yaralı olarak tutsak düşmüştür. Şehitlerimizin hesabını sorarken yeni şehitler veriyoruz. Şehitlik ikiyüzlülüğü, işkenceciliği katliamcılığı ahlak edinmiş bu düzene karşı savaşın bir gerçeğidir. Savaşı şehitlerimizle büyüteceğiz.” ifadelerine yer verilirken  zulme, sömürüye, haksızlıklara karşı direnmenin, bunun için silaha sarılmanın işçi ve emekçi sınıfların meşru bir hakkı olduğu ve bu hakkın kullanıldığı vurgulandı. Açıklama “Şehitlerimizin hesabını mutlaka soracağız. Muharrem Karataş ölümsüzdür! Kahrolsun halk düşmanları” sloganlarıyla sonlandırıldı.

 

Önceki İçerikDHF’den Abdullah Kalay için eylem çağrısı
Sonraki İçerikADKH:“Cinsel sömürüye karşı sessiz kalma, diren mücadele et!”