DHF Yatağan işçilerini ziyaret etti

Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) faaliyetçileri, Ankara’da direnişini sürdüren Yatağan işçilerini ziyaret ederek sorunlarını dinledi

ANKARA (14.04.2014)- Demokratik Haklar Federasyonu (DHF) faaliyetçileri, Muğla Yatağan’da özelleştirmeye karşı bir araya gelen işçileri ziyaret etti.  Ankara Özelleştirme İdaresi binasının önünde direnişe devam eden işçilerle ve sendika temsilcileriyle görüşen DHF faaliyetçileri, direnişi sürdürme kararlılığında olan işçilere sonuna kadar destek vereceklerini açıkladı. 

İhale geri dönüşümsüz iptal edilene kadar direniş sürecek

DHF faaliyetçileri, işçilerle ve sendika temsilcileriyle yaptığı görüşmede önlerine koydukları mücadele biçiminin ne olacağını sordu. Bu konuda DHF faaliyetçilerine, esas taleplerinin özelleştirme ihalesinin geri dönüşümsüz iptal edilmesi olduğunu belirten direnişteki işçiler, bu süreçte ne yapılması gerektiği ile mücadelenin nasıl sürdürüleceğiyle ilgili bilgi verdi. Geçmiş tecrübelerden dersler çıkarılıp, gerek TEKEL gerekse Gezi Ayaklanması sürecinde yaşanan tecrübelerin ve eksikliklerin iyi görülmesi gerektiği ifade edildi. 

Yatağan işçileri ise bu konuda tam bir irade göstereceklerini belirterek Gezi Ayaklanması’nın devamını yeniden ateşlemek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Direnişe Ankara’daki devrimci ve ilerici kamuoyunun destek vermesi gerektiğini belirten işçiler, mücadelenin daha da büyütülmesi için dayanışma çağrısı yaptı. 

 

Önceki İçerik‘İlyas Aktaş ölümsüzdür’
Sonraki İçerikYatağan işçilerine polis saldırdı