DHF: Yarın tüm halkımızı Gazi’ye çağırıyoruz!

DHF bir açıklama yaparak derneklerinin basılarak kapatılmasını protesto etmek için yârin saat 12.00’de Gazi Demokratik haklar Derneği önünde kitlesel bir açıklama yapacağını duyurdu. DHF yaptığı açıklamada tüm halkı kurumları sahiplenmeye ve faşizme karşı omuz omuza şiarını yükseltmeye çağırdı

HABER MERKEZİ (12.11.2016)- içişleri bakanlığının kararı ile yüzlerce devrimci ve demokratik kurum kapatılarak mühürlenmişti. Saldırıların hedeflerinden olan kurumlardan biri de Demokratik Haklar Federasyonu’dur. Bu kapsamda DHF’ye bağlı İzmir, İstanbul merkez ve Gazi Demokratik Haklar Dernekleri’de basılarak talan edilmiş ve ardından ise mühürlenmiştir.

Saldırılara karşı bir açıklama yapan Demokratik Haklar Federasyonu, Yarın saat 12.00 de Gazi Demokratik Haklar Derneği önünde kitlesel bir basın açıklaması yapacağını duyurdu. Yapılan açıklamada;

‘’Faşist diktatörlüğün halklarımıza ve devrimci, demokratik mevzilerimize yönelik stratejik saldırıları sürmektedir. Bu saldırılar kapsamında dün gece yüzlerce devrimci ve demokratik kurum basılarak talan edilmiş ve mühürlenmiştir. Basılarak talan edilen ve mühürlenen kurumlardan biri de Demokratik Haklar Federasyonu ve dernekleridir. İstanbul merkez ve Gazi derneklerimiz basılarak talan edilmiş, eşyalara el konulmuş ve ardından ise derneklerimiz mühürlenmiştir.

Yapılan saldırılara karşı, devrimci ve demokratik kurumlarımızı sahiplenmek , haklı ve meşru devrimci mücadelemizi daha da yükseltmek için başta üye ve taraftarlarımız olmak üzere tüm halkımızı yapacağımız basın açıklamasına kitlesel katılmaya ve faşizme karşı omuz omuza demeye çağırıyoruz.

Tarih: 13 Kasım(yarın), Saat: 12.00

Yer: Gazi Demokratik Haklar Derneği önü

Önceki İçerikDHF: Devrimci kurumlarımızı savunmaya devam edeceğiz!
Sonraki İçerikDersim’de yaşamını yitiren 14 Gerillanın kimlikleri açıklandı!